Płaski brzuch na wakacje – jak to zrobić?

Kobiety niekiedy już od stycznia próbują przygotowywać swoje ciało na wakacyjny sezon bikini. Stosują diety „cud” i wykonują mordercze treningi, aby uporać się z niechcianymi kilogramami i poprawić swój wygląd. Czasami to nie wystarcza. Mimo starań pojawia się konieczność włączenia zabiegów chirurgicznych, które poprawią wygląd sylwetki. Chirurgia plastyczna to także gwarancja szybko osiągniętych efektów. Płaski brzuch na wakacje – to da się zrobić!

Reklama

Dieta na płaski brzuch – czy naprawdę działa?

Nic dziwnego, że walkę z niechcianą „oponką” zaczynamy w pierwszej kolejności od zmiany diety. Jest to bowiem najczęstsza przyczyna pojawienia się nadmiaru kilogramów i zbędnej tkanki tłuszczowej w obrębie ud, pośladków oraz brzucha. Zmianę nawyków żywieniowych powinnaś zacząć od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego i ustalenia deficytu kalorii. Tylko ujemny bilans kaloryczny jest w stanie zredukować niechcianą tkankę tłuszczową. Nie zapominaj o włączeniu do diety produktów bogatych w błonnik. W całodziennym jadłospisie powinny znaleźć się warzywa, owoce oraz produkty białkowe. Węglowodany również są ważne w prawidłowo skomponowanej diecie. Zwróć natomiast uwagę, aby wybierać produkty zawierające cukry złożone (żytnie pieczywo, kasze, płatki owsiane), a ograniczyć te bogate w cukry proste (słodycze, biały cukier, słodkie napoje).

Nie podlega dyskusji, że zdrowa i zbilansowana dieta powinna być podstawą w dążeniu do smukłej sylwetki. Nie zawsze przynosi ona jednak wymarzone efekty. Zwłaszcza gdy w organizmie doszło do zaburzenia gospodarki hormonalnej, która będzie silnym przeciwnikiem w walce o płaski brzuch na wakacje.

kobieta chce płaski brzuch na wakacje sposoby

Sposoby na płaski brzuch na wakacje

Nie zawsze nasze starania o płaski brzuch pozwalają na osiągnięcie pożądanych efektów przed wakacyjnymi wyjazdami. Zazwyczaj walkę o swoją sylwetkę i tzw. „bikini body” zaczynamy od zwiększenia aktywności fizycznej i wdrożenia deficytu kalorycznego. Tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w obrębie brzucha bywa jednak oporna. Z pomocą przychodzą wtedy zabiegi medycyny estetycznej, które gwarantują wymarzony, płaski brzuch na wakacje. Jedną z metod, która przynosi dobre efekty, jest liposukcja brzucha. To nic innego jak zabieg odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Umożliwia wymodelowanie sylwetki i nadanie jej pożądanych kształtów. To również poprawa proporcji, które były do tej pory zaburzone, przez odkładającą się tkankę tłuszczową. 

Liposukcja – szybki efekt w krótkim czasie!

Liposukcja, jeden ze sposobów na płaski brzuch na wakacje, to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu kaniuli w do warstwy brzusznej tkanki tłuszczowej i odessaniu tłuszczu. Jest to możliwe, dzięki obecności specjalnego ssaka, który wytwarza podciśnienie. Jednorazowo podczas zabiegu nie usuwa się więcej niż 4 litry tłuszczu. Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym, a pacjentka jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Przez pierwsze dni po zabiegu może pojawić się ból w miejscu nakłucia, co jest normalną reakcją organizmu. Chirurg plastyczny po zabiegu wytłumaczy jak postępować w takiej sytuacji i jakie leki przeciwbólowe przyjąć. Pacjentka przez 2-4 tygodnie powinna nosić specjalną odzież uciskową, aby przyspieszyć proces obkurczania się skóry. Jeśli nastąpiła duża utrata masy ciała, może być wskazane wykonanie zabiegu plastyki brzucha. Ma on na celu usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego, aby poprawić efekt estetyczny. Umów się na konsultację w naszej Klinice, aby poznać szczegóły zabiegu!

Powiązane wpisy