Drugi podbródek – jak go usunąć?

drugi podbródek jak go usunąć

Szyja zdradza wiek kobiety i niestety jest to dla wielu z nich przykrą prawdą. Cały swój zapał w pielęgnacji wkładasz w dbanie o twarz, nierzadko zapominając o elemencie, który łączy ją z resztą ciała, czyli szyi. Grawitacja jest bezwzględna dla skóry, a wraz ze spadkiem jej elastyczności, powoduje powstawanie tzw. drugiego podbródka. Drugi podbródek – jak się go pozbyć?

Drugi podbródek – skąd się bierze?

Z wiekiem nasze tkanki tracą swoją jędrność i elastyczność. Wraz z ubytkiem włókien kolagenowych dochodzi do zwiotczenia skóry, a ta zaczyna opadać pod swoim ciężarem. Jest to widoczne, zwłaszcza gdy pochylamy głowę ku dołowi. 

Reklama

Uwidoczniony drugi podbródek jest zmorą dla wielu kobiet. Co więcej – ta zmiana wpływa na nasze postrzeganie swojej twarzy jako mniej wypoczętej, pozbawionej energii i kolorytu. 

Poza naturalnymi zmianami spowodowanymi procesem starzenia, przyczyny powstawania drugiego podbródka mogą być również inne. Do niektórych z nich należą:

  • duża utrata wagi – w wyniku dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej z podbródka i pozostawienia nieestetycznego fałdu rozciągniętej skóry
  • przyjmowana pozycja ciała – częste garbienie się i przyciskanie brody do dekoltu np. podczas spoglądania w telefon
  • nadwaga – czyli odwrotnie do utraty wagi, wypełnienie drugiego podbródka tkanką tłuszczową
jak się pozbyć drugiego podbródka
Young beautiful woman touching by fingers her neck – isolated on white background

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Walkę z drugim podbródkiem możesz zacząć od poszerzenia swojego rytuału pielęgnacyjnego o masaż szyi. Aby zaobserwować efekty, należy wykonywać go regularnie i stosować właściwą technikę. Ruchy dłoni podczas masażu powinny odbywać się ku górze, w stronę podbródka lub linii żuchwy. Warto wykorzystać do tego dobrej jakości serum o właściwościach ujędrniających. Zawierają one substancje stymulujące komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie skóry oraz nawodnienie organizmu. 

Chirurgiczne metody korekcji drugiego podbródka

Najszybsze i najdokładniejsze efekty przyniesie korekcyjna poprawa owalu twarzy, nazywana także faceliftingiem. Jest to metoda, która pozwoli na redukcję zwiotczałej skóry, napięcie jej oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka. Nacięcia wykonuje się w mało widocznych miejscach, aby ograniczyć do minimum widoczność blizn pooperacyjnych. 

Jeśli powodem występowania drugiego podbródka jest nadmiar tkanki tłuszczowej, np. z powodu nadwagi, można go usunąć podczas zabiegu liposukcji. Znieczulenie podczas zabiegu ma charakter miejscowy, a powrót do normalnego funkcjonowania jest szybszy, niż w przypadku liftingu twarzy. 

Łatwiej zapobiegać niż leczyć… A właściwie – niż likwidować. Dlatego zachęcamy do wprowadzenia właściwej pielęgnacji twarzy, szyi oraz dekoltu. Jeśli jednak domowe sposoby nie pomagają – służymy pomocą w doborze odpowiedniego zabiegu, który pozwoli zachować młody i promienny wygląd. 

Powiązane wpisy