Mity o implantach brody. Jakie informacje należy traktować z przymrużeniem oka?

Implanty brody nie są zbyt popularnymi zabiegami w Polsce, choć zdarza się, że niektórzy pacjenci poszukują tego rodzaju zabiegu. Ten rodzaj operacji, zdecydowanie cieszy się większym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych oraz krajach azjatyckich, takich jak Chiny, Tajlandia oraz Korea Południowa. Pomimo niewielkiego zainteresowania zabiegiem w naszym kraju, w internecie pojawia się sporo informacji, które kompletnie mijają się z prawdą lub są znacznie wyolbrzymione.

Co motywuje pacjentów do poddania się operacji?

Czasem niewielki szczegół, może zaburzać wygląd twarzy. Czasem jest to opadająca powieka, innym razem niekształtny lub niedostatecznie wydatna broda. Jeśli podbródek jest płaski, może powodować optyczne wrażenie, że nos jest wydatniejszy niż jest w rzeczywistości. Implant podbródka pozwala na uzyskanie harmonii twarzy i nadanie jej charakteru. Operacji poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oto najbardziej popularne mity o implantach brody.

Reklama

Mit 1 – Implanty podbródka wyglądają nienaturalnie

Ta często nieprawdziwa informacja, dotyczy każdego rodzaju operacji plastycznej i prawdopodobnie wynika z kilku niechlubnych przypadków nagłośnionych medialnie. Prawidłowo wprowadzony implant podbródka nie przyciąga uwagi i wygląda dokładnie tak, jak naturalny i kształtny podbródek, pasujący do twarzy pacjenta. Gwarancją sukcesu operacji, jest wybór doświadczonego chirurga plastyka. Podczas konsultacji nie obawiaj się zadawania pytań dotyczących kwalifikacji lekarza w przeprowadzaniu właśnie tego rodzaju operacji.

Mit 2 – Operacji poddają się głównie mężczyźni

Wydatna szczęka rzeczywiście jest atrybutem męskiej urody, jednak to nie oznacza, że kobiety nie mają potrzeby poprawienia tej części twarzy. Oczywistym jest, że męskie podbródki kształtowane są nieco inaczej niż kobiece, jednak każda operacja wymaga indywidualnego podejścia. Mężczyźni chętnie poddają się temu zabiegowi, jednak kobiety również od niego nie stronią, szczególnie wówczas, gdy może ona znacznie poprawić proporcje i wygląd twarzy.

implanty brody

Mit 3 – Operacja jest bardzo ryzykowna

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, także wprowadzenie do twarzy implantu podbródka wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Nieprawdą jest jednak, aby ten rodzaj operacji pociągał za sobą jakieś szczególne niebezpieczeństwo. Ważnym czynnikiem w procesie powrotu do zdrowia jest wiedza dotycząca rekonwalescencji oraz przestrzeganie wskazań lekarskich. Warto sobie uświadomić, że jeśli cięcie będzie wykonywane wewnątrz jamy ustnej, to przez kilka dni Twoje odżywianie będzie wyglądało zupełnie inaczej niż do tej pory. Konieczne będzie przygotowanie się na półpłynna dietę oraz ostrożność. Ten stan jednak rzadko trwa dłużej niż kilka dni. Techniki operacyjne wciąż są ulepszane i ryzyko związane z operacjami plastycznymi, także z implantami podbródków, są znacznie mniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań występuje zawsze i warto mieć tego świadomość.

Mit 4 – Implanty podbródka są wykonane z niebezpiecznych materiałów

Nowoczesne implanty wykonywane są z biokompatybilnych materiałów, które są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Zanim implant można będzie zastosować, zostaje on poddany szeregom testów, które wykluczają negatywny wpływ na zdrowie pacjenta. Implanty brody są trwałe i powinny z powodzeniem służyć pacjentowi przez całe jego życie.

Zabieg wprowadzenia implantu brody może w bardzo pozytywny sposób zmienić twarz pacjentki lub pacjenta. Operacji nie należy się obawiać, o ile dysponujemy odpowiednią wiedzą, przygotowaniem mentalnym oraz merytorycznym i wybierzemy doświadczonego chirurga plastyka.

Powiązane wpisy