Operacja plastyczna przed ślubem – czemu nie

Ślub to dla wielu ludzi jeden z najważniejszych dni w życiu. Panny młode mają do niego szczególne podejście i chcą aby był jednym z najlepiej wspominanych momentów, nie tylko przez nie same, ale także przez wszystkich świadków tego zdarzenia. Jednym ze ślubnych marzeń jest idealny wygląd. Obecnie wydanie na suknie ślubną nawet kilku tysięcy złotych nikogo nie dziwi, a to dopiero początek „wizualnych” wydatków.

Spełnienie marzeń o wyglądzie księżniczki na własnym ślubie ma obecnie zupełnie inny wymiar niż kilkadziesiąt lat temu. Wówczas ważna była sukienka, pięknie ułożone włosy i makijaż. Wraz z upływem lat, panny młode poddają się coraz większej ilości zabiegów przed najważniejszym dniem w życiu. Ważne stały się paznokcie, bielizna, profesjonalny wizaż i białe zęby. Stanięcie przed ślubnym kobiercem czasem wymaga miesięcy przygotowań. Jednym z elementów przedślubnych zadań do wykonania jest… poddanie się operacjom plastycznym lub zabiegom medycyny estetycznej.

Reklama

O tym, jak powszechne i pożądane jest to zjawisko, świadczy istnienie popularnego, amerykańskiego reality show „Brideplasty”, w którym dwanaście kobiet rywalizuje o wygranie wybranych operacji plastycznych przed ślubem. Staranne i szczegółowe przygotowania do ślubu popularne są nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w bogatych krajach arabskich i niektórych krajach azjatyckich.

Skąd potrzeba poprawiania twarzy i ciała przed ślubem?

Oprócz wyżej wspomnianego, najważniejszego powodu, czyli potrzeby wyglądania w dniu ślubu w sposób absolutnie perfekcyjny, możemy mówić także o kilku innych przyczynach poddawania się inwazyjnym zabiegiem przed uroczystością ślubną. Jedną z nich może być coraz bardziej zaawansowany wiek panien młodych. Obecnie, zarówno kobiety jak i mężczyźni biorą ślub dużo później niż jeszcze trzydzieści lat temu. Ponadto, nierzadko zdarza się, że pierwszy małżonek, nie jest wyborem na całe życie. Operacja plastyczna przed ślubem nie jet dzisiaj rzadkością taką jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Panny młode zatem, chcą wyglądać młodzieńczo i świeżo tego dnia. Chcą także, aby suknia ślubna dobrze leżała, dlatego chętnie poddają się także inwazyjnym zabiegom na ciało, takim jak powiększanie lub podnoszenie piersi lub liposukcja.

Jakim zabiegom najczęściej poddają się panny młode przed ślubem?

Zabiegi na twarz

Paleta zabiegów jest bardzo szeroka. Począwszy do mniej inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub botoks, po inwazyjne operacje plastyczne, obejmujące pełen lifting twarzy, plastykę powiek, lifting czoła.

Panie także chętnie poddają się powiększaniu ust oraz zabiegom, które wyrównują koloryt skóry i wygładzają drobne zmarszczki np. Fraxel Laser Warto w tym momencie wspomnieć także o mężczyznach, którzy nierzadko przed Wielkim Dniem, chcą mieć gęste włosy, wobec czego ślub jest dobrym pretekstem, aby poddać się przeszczepowi włosów.

Tego typu operacja plastyczna przed ślubem nie jest jednak wyjątkiem.

Hymenoplastyka

W wielu kulturach Bliskiego Wschodu oraz krajów południowych dziewictwo przed ślubem jest bardzo pożądane. Część kobiet korzysta z zabiegu hymenoplastyki, czyli odtwarzania błony dziewiczej. W Polsce nie jest to normą, niemniej bywają sytuacje, kiedy presja rodziny bywa większa niż przeciętna. Ale i u nas istnieje możliwość wykonania takiego zabiegu jakkolwiek hymenoplastyka na naszej szerokości geograficznej częściej jest kojarzona z czysto usługowym zabiegiem na życzenie przyszłej panny młodej.

Liposukcja

Ślub dla wielu kobiet jest pretekstem, aby pozbyć się uporczywie utrzymującego się tłuszczyku w niektórych częściach ciała, najczęściej w okolicach brzucha, boczków oraz ud. Dzięki zabiegowi odsysania tłuszczu, uzyskujemy lepszy kontur sylwetki, przez co figura w sukni ślubnej prezentuje się znacznie lepiej.

Powiększenie piersi

Powiększenie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, któremu poddają się kobiety. Ślub jest dobrym powodem, aby ziścić marzenie o większym, jędrniejszym biuście. Kobiety często decydują się na ten krok kilka miesięcy przed ślubem, ponieważ chcą wyglądać wyjątkowo także w tym ważnym dniu.

O czym pamiętać, zanim zdecydujesz się na operację plastyczną przed ślubem?

Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że po operacji będziesz potrzebować czasu na rekonwalescencję, dlatego zabieg lub operacja muszą być wykonane odpowiednio wcześnie. Nie powinnaś stawać na ślubnym kobiercu na kilka tygodni po inwazyjnej operacji, np. powiększeniu piersi. Optymalny czas to przynajmniej kilka miesięcy, jeśli zamierzasz na uroczystości także świetnie się bawić.

Powiązane wpisy