Co kształt Twojej pupy mówi o Twoim zdrowiu i stylu życia?

Katherine Marko, na łamach portalu thealternativedaily.com twierdzi, że rozmiar oraz kształt pośladków wiele mówią o prowadzonym stylu życia oraz stanie zdrowia. Okazuje się, że kształt pupy to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Niektóre cechy budowy pupy mogą świadczyć o skłonności do pewnych chorób lub obnażać Twoją niechęć do aktywności fizycznej.Co kształt Twojej mówi o Twoim zdrowiu i stylu życia?

Duży, okrągły tyłek

Wiele osób myśli, że małe pośladki świadczą o witalności i zdrowiu. Z badań opublikowanych przez International Journal of Obesity dowiadujemy się, że większy, okrągły tyłek jest dla zdrowia lepszy, ponieważ większa ilość tkanki tłuszczowej w pośladkach może wiązać się z niższym ryzykiem rozwoju chorób serca i metabolizmu. Najbardziej niebezpieczny dla zdrowia jest tłuszcz znajdujący się w okolicach jamy brzusznej czyli tzw. otyłość brzuszna, który może świadczyć o rozwijającej się cukrzycy typu II, nadciśnieniu lub wysokim poziomie cholesterolu.

Reklama

Większa pupa a wytrzymałość i kondycja

Im większe pośladki tym lepsza kondycja jeśli chodzi o takie aktywności jak chodzenie i wspinanie. Specjaliści od fitnessu twierdzą, że mięsień pośladkowy większy może być jednym z najsilniejszych mięśni w Twoim ciele. Jest to mięsień, który ma wiele funkcji m.in. odgrywa ogromną role w utrzymaniu pionowej postawy ciała, skręca udo na zewnątrz i jest najsilniejszym prostownikiem stawu biodrowego. Mięsień ten jest w dużej mierze odpowiedzialny za wygląd Twoich pośladków. Jeśli zatem wyglądają one nieco „smutno”, codzienne ćwiczenia pomogą nie tylko w lepszej kondycji, ale także poprawią wygląd pupy i całej sylwetki.

Szeroki i płaski tyłek

Pamiętasz swoje pośladki z czasów, kiedy byłaś nastolatką? Zauważasz, że jego kształt już dawno nie jest taki sam i zamiast okrągłej zgrabnej pupy, masz szeroki, płaski i „długi” tyłek? Godziny spędzone przed komputerem w pracy ma na to niemały wpływ. Taki kształt pośladków wskazuje, że siedzisz przed komputerem zdecydowanie za długo. Aby pośladki powróciły do dawnej formy, musisz pracować nad rozbudowanie mięśnia pośladkowego większego. Niezwykle ważne jest, aby starać się rozruszać ten mięsień wtedy, kiedy długo siedzisz przed komputerem. Z pewnością przyda Ci 5 minut przerwy,które możesz wykorzystać na przysiady.

Kształt pupy a operacja kosmetyczna

Nie wszystkie imponujące w kształcie i wielkości pupy celebrytek są dziełem ćwiczeń oraz indywidualnych cech. Coraz częściej piękne, okrągłe pośladki są wynikiem ingerencji chirurga plastyka. Coraz popularniejszym zabiegiem jest brazylijski lifting polegający na przetransferowaniu tłuszczu do pośladków przy wcześniejszym pobraniu go z innej części ciała. Nierzadko stosuje się także implanty powiększające pośladki. Kształt pupy staje się obecnie ważnym elementem wyglądu. Wyobrażenie o idealnych pośladkach wygląda dziś inaczej niż 25 lat temu i coraz częściej kobiety chcą, aby pupa była okrągła i „wyraźna”. Na dowód tego, jak popularność zabiegów na pośladki wciąż rośnie można przytoczyć statystyki tylko z dwóch lat. W 2015 roku odnotowano 28% wzrostu operacji z użyciem własnego tłuszczu w stosunku do roku 2014.

Pamiętajmy o tym, że dobrze wyglądająca pupa zaczyna się od stylu życia, a przede wszystkim od zdrowego trybu odżywiania. Zbilansowana dieta, bogata w warzywa, chude mięso oraz naturalne oleje pomogą Ci odbudować Twoje pośladki. Równie ważne co dieta, są ćwiczenia. Porozmawiaj z fachowcem i już dziś zacznij dbać o zdrowy kształt i odpowiednią wielkość swojej pupy.

Powiązane wpisy