Kolorystyczna Zima – jakie ma cechy urody i co powinna nosić?

Typ urody Zima, to jeden z najbardziej spektakularnych typów urody. Nie jest delikatny i eteryczny, jak w przypadku wiosny, a wyrazisty i zadziorny. Zima to także najbardziej zimny typ urody. Przy zastosowaniu kilku prostych zasad, Zima niemal zawsze może wyglądać dobrze. Jakie cechy ma ten typ kolorystyczny i jaki rodzaj makijażu i odcienie ubrań powinnaś nosić, jeśli jesteś Zimą?

Cechy urody Zima

„Zimna” zima

Naturalny odcień włosów zimy to ciemne, czasem nawet kruczoczarne wchodzące w granat. To bardzo duży atut, dlatego Zima nie powinna eksperymentować z ciepłymi odcieniami bo znacznie odejmie sobie urody. Nawet jeśli chce zostać blondynką – powinna postawić na bardzo chłodny, platynowy odcień. Wszelkie rudości, słomkowe blondy czy brązy z pewnością nie są dla Zimy.

Reklama

Skóra pani Zimy może być dwojakiego rodzaju – albo mlecznobiała, albo ciemniejsza – oliwkowa. Cechą charakterystyczną jest duży kontrast pomiędzy włosami a kolorem cery.

Kolor oczu może być właściwe każdy, jednak Zima niemal zawsze ma wyraźną tęczówkę kontrastującą z białkiem. Rzęsy oraz brwi zawsze są ciemne. Pani Zima może spokojnie zrezygnować z tuszu do rzęs, a pomimo to, jej oczy zawsze będą wyraziste.

Makijaż

Podkład powinien być dobrany zgodnie z odcieniem skóry. Jeśli mamy do czynienia z bardzo jasnym odcieniem – podkład powinien to podkreślać. Oliwkowe, ciemniejsze karnacje mogą być dodatkowo muśnięte bronzerem, co podkreśli ich odcień. Mlecznobiałe odcienie skóry dobrze wyglądają, kiedy podkreślone są chłodnym, delikatnym różem. Zimy mogą charakteryzować się ciemnymi i dość gęstymi brwiami, dlatego ważne jest dbanie o ich odpowiedni kształt. Jeśli chodzi o kolorystykę cieni i pomadek, pani Zima może tu zaszaleć, szczególnie wtedy, kiedy w trendach są intensywne kolory. Makijaż oczu może spokojnie opierać się na szarej lub szarek kredce oraz tuszu do rzęs. Na większe okazje można poszaleć z fuksją, turkusem, intensywną żółcią. Usta zawsze świetnie będą wyglądały w intensywnej czerwieni oraz głębokich i ciemnych różach oraz fioletach. Z pewnością w makijażu rezygnujemy z pasteli, brązów i beżów. Wykończenia powinny być raczej matowe niż błyszczące, bo mogą obciążać dodatkowo wyrazistą urodę i sprawiać, że będzie wyglądała tandetnie.

Kolory ubrań dla Zimy

Zima ma wielkie szczęście do kolorów. Pastele, brązy, rudości i beże, to właściwie jedyne odcienie, których powinna unikać. Zimie pasuje zdecydowana kolorystyka. Śnieżnobiały odcień bieli, czerń, szarość, ciemna butelkowa zieleń, turkus, mocny fiolet, zdecydowany róż, granat i mocna żółć. Zimie pasują też wzory – zdecydowane, graficzne lub etniczne. Wzory nie powinny być zbyt delikatne – pastelowe kwiatuszki lub delikatne paseczki nie będą dobrze wyglądały w zestawieniu ze zdecydowaną zimową urodą. Biżuteria – zima dobrze wygląda w srebrze i platynie. Kamienie powinny mieć zdecydowany kolor – np. szmaragd będzie podkreślał naturalne piękno Zimy. Biżuteria może być ciężka i efektowna – drobne, delikatne łańcuszki niekoniecznie są dla zimy. Pasują za to duże bransolety, kolczyki i ciężkie naszyjniki – oczywiście wszystko z umiarem.

Zima to typ urody godny pozazdroszczenia. Rzadko widać tutaj zmęczenie, a oczy zawsze są wyraziste. Największy błąd jaki mogą zrobić panie Zimy, to próba zmiany swojej urody i eksperymentowanie z kolorami, które kompletnie im nie pasują – a nie jest ich wiele. To uroda, która zdecydowanie trzeba podkreślać i nie starać się na siłę jej wysubtelnić.

Powiązane wpisy