Jak zaakceptować swoje ciało? 5 kroków do samoakceptacji

Samoakceptacja jest ostatnio bardzo popularnym tematem. Tak prosta rzecz, jak pogodzenie się ze swoim wyglądem, czasami wymaga wiele czasu. Jedno jest pewne – jeśli dowiesz się jak zaakceptować swoje ciało, poczujesz się lepiej. Wystarczy tylko wprowadzić pewne zasady w życie.

Samoakceptacja to klucz do szczęścia…

Poznanie swojego ciała i zaakceptowanie w pełni jego wyglądu, zarówno wad, jak i zalet, ma duże znaczenie dla naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Kiedy czujemy się dobrze w swoim ciele, rośnie nasza pewność siebie. Samoakceptacja to również pozbycie się kompleksów, które sprawiają, że nasze ciało jest dla nas niewystarczająco ładne i atrakcyjne. Problemy z polubieniem własnego wyglądu zaczynają się już w dzieciństwie. Badania nad samoakceptacją prowadzone wśród amerykańskich nastolatek mówią, że aż 94% z nich nie lubi swojego ciała. Wśród dorosłych, tylko 11% kobiet ma pozytywny stosunek do swojego wyglądu. W przypadku mężczyzn wygląda to nieco lepiej – bowiem co 5 z nich akceptuje swoje odbicie w lustrze. Te dane pokazują, że samoakceptacja wśród społeczeństwa jest na niskim poziomie, a wiele osób wciąż zastanawia się jak zaakceptować swoje ciało. 

Reklama
jak zaakceptować swoje ciało?

Jak zaakceptować swoje ciało w 5 krokach?

  1. Przede wszystkim naucz się doceniać to, co masz. Twoje ciało daje Ci szereg różnych możliwości. 
  2. Naucz się przyjmować komplementy! Nie zaprzeczaj miłym słowom o Twoim wyglądzie i nie szukaj wymówek. Po prostu podziękuj.
  3. Zmień to, co możesz zmienić. Jeśli jakiś element Twojego wyglądu faktycznie Ci przeszkadza – popracuj nad jego zmianą. Dodatkowe kilogramy?  Wprowadź aktywność fizyczną do swojej rutyny. Blada cera? Skorzystaj z samoopalaczy. Krzywy nos? Umów się na wizytę w klinice chirurgii plastycznej.  > KONTAKT<
  4. Zaakceptuj to, czego nie zmienisz. Jeśli powodem Twoich kompleksów i braku samoakceptacji są mankamenty, na które nie masz wpływu – naucz się z nimi żyć. Każdy z nas jest inny i właśnie to, co nas różni, czyni nas wyjątkowymi.
  5. Codziennie patrząc w lustro, mów co lubisz najbardziej w swoim ciele. Zwracaj uwagę na to, co uważasz za najlepsze. Z dnia na dzień będziesz wymieniać coraz więcej cech!

Zmień to, co możesz zmienić, czyli jak zaakceptować swoje ciało…

Na wiele kwestii w Twoim wyglądzie masz realny wpływ. Czasami mniej lubiane części Twojego ciała zasłonisz ubraniem lub ukryjesz blizny czy przebarwienia pod makijażem. W innym wypadku – warto zaufać możliwościom medycyny, a w szczególności chirurgii plastycznej. Taki zabieg, który poprawi Twój wygląd, może także przywrócić Twoją radość z własnego ciała. Korekcje krzywego nosa, powiększenie biustu czy lifting twarzy – to tylko niektóre z zabiegów mogących pozytywnie wpłynąć na poprawę Twojej samooceny. Dodatkowo operacje plastyczne to dobry pomysł dla wszystkich, którzy nie mogą się pogodzić ze swoim wyglądem i nie wiedzą, jak zaakceptować swoje ciało. Zmień to, co możesz zmienić i zaakceptuj to, czego nie możesz. 

Powiązane wpisy