Zasady prawidłowej pielęgnacji skóry

Wielu kobietom zmarszczki, wypryski i przebarwienia pojawiające się na skórze spędzają sen z powiek, wpływając na nastrój i poczucie własnej atrakcyjności. Zamiast szukać rozwiązań wtedy, kiedy problem się już pojawi, lepiej działać zaradczo. Codzienna pielęgnacja skóry zapewni nie tylko zdrowy wygląd, ale również odpowiednią równowagę w strukturze. Poznaj skuteczne zasady pielęgnacji skóry, które przyczynią się do spowolnienia procesu starzenia się oraz zagwarantują zdrowy wygląd.

Chroń skórę przed słońcem!

Pierwsza i jakże ważna zasada! Niestety, ale piękna pogoda nie ma dobrego wpływu na skórę – wręcz przeciwnie. Promieniowanie UV to jedna z podstawowych przyczyn przedwczesnego starzenia. Kremy z odpowiednimi filtrami powinno się stosować nie tylko podczas wizyty na plaży, ale też każdego dnia. Pamiętaj, że zgodnie z zasadami pielęgnacji skóry, kremy UV powinny być nakładane również w dni, w których nie ma zbyt dużej ilości słońca.

Reklama

Piję wodę!

Odwodnienie wspomaga generowanie wolnych rodników, a także osłabia działanie enzymów – jedno i drugie spowalnia regenerację tkanek. Skóra przestaje wyglądać świeżo, traci na elastyczności, a niechciane zmiany pojawiają się znacznie szybciej. Stosowanie się do zasad pielęgnacji skóry zakłada jasno, że nawet posiadaczki cery tłustej, powinny regularnie wypijać dwa litry wody dziennie w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Zasady pielęgnacji skóry: oczyszczaj głęboko

Skóra nie wymaga jedynie pielęgnacji, a jej częścią jest również jej dokładne oczyszczenie. Brudna skóra nie jest w stanie przyjąć odpowiednich składników odżywczych, gdy nakładasz na nią krem. Do codziennej pielęgnacji najlepiej nadają się produkty łagodne, które nie zawierają mydła i substancji podrażniających. Wypróbuj linie hypoalergiczne, niwelujące ryzyko wystąpienia alergii do minimum. Stosowanie zbyt mocnych kosmetyków sprawi, że skóra się “ściągnie” i przesuszy.

Odpowiednia dieta

Dieta ma ogromny wpływ na kondycję skóry. Niezbędne jest dostarczanie organizmowi kwasów omega-3, dzięki którym zwiększa się jego odporność na czynniki zewnętrzne. Ich dobrym źródłem są ryby i orzechy. Do tego pomocne są naturalne antyoksydanty, czyli chociażby owoce z witaminą C i kakao. Przede wszystkim jednak zasady pielęgnacji skóry mówią wyraźnie, że warto jest jeść różnorodnie.

Zasady pielęgnacji skóry: podsumowanie

Posiadanie pięknej skóry to marzenie każdej z nas, ale pamiętaj, że nie jest ono niemożliwe do spełnienia. Stosując regularnie zasady pielęgnacji skóry i będąc cierpliwą w stosunku do rezultatów, możesz mieć pewność, że Twoja cera będzie wyglądać nieskazitelnie i po prostu pięknie.

Powiązane wpisy