Mam 50 – tkę, czy operacja plastyczna nadal jest dla mnie?

Mam 50 – tkę, czy operacja plastyczna nadal jest dla mnie?

Po 50. roku życia skóra zaczyna tracić na jędrności i elastyczności, co prowadzi do powstawania znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek. Efektem jest również utraty sprężystości. Ponadto, znacznie zmniejsza się produkcja kolagenu, co powoduje, że skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia. Wraz z wiekiem zmienia się także pigmentacja skóry. Często pojawiają się ciemne plamy na skórze, zwane przebarwieniami. Wiele osób skarży się na zbyt przesuszoną skórę, która staje się bardziej podatna na świąd, łuszczenie i podrażnienia. Niestety procesy te są naturalnymi skutkami starzenia się skóry i są nieuniknione. Jednakże istnieją różne metody i zabiegi, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry i spowolnieniu procesów starzenia. Należą do nich m.in. odpowiednia pielęgnacja skóry, dieta bogata w antyoksydanty, regularna aktywność fizyczna oraz unikanie palenia papierosów i nadmiernego spożycia alkoholu. Rozwiązaniem może być również ratunek ze strony medycyny estetycznej. Czy istnieje maksymalny wiek operacji plastycznych?

Menopauza – czas zmian

Istotny wpływ na wygląd dojrzałej kobiety ma również menopauza. Jest to naturalny proces, który występuje u kobiet w wieku okołomenopauzalnym (45-55 lat) i jest związany z zanikiem czynności jajników, co prowadzi do spadku poziomu hormonów płciowych, w tym estrogenów. Te zmiany hormonalne, które występują w okresie menopauzy, wpływają na wygląd kobiety. Oprócz utraty sprężystości ciała zmienia się również sylwetka. Spadek poziomu estrogenów może wpłynąć na zmniejszenie masy mięśniowej i zwiększenie masy tłuszczowej, co może prowadzić do zwiększenia obwodu talii. Ponadto zmniejszony poziom estrogenów będzie wpływać również na utratę jędrności piersi. Natomiast w układzie kostnym możemy zaobserwować utratę masy kostnej, a co za tym idzie zwiększone ryzyko osteoporozy. Zmiany mogą dotyczyć również włosów, które powoli stają się coraz cieńsze, słabsze i bardziej kruche. Pamiętaj, że okres menopauzy nie oznacza, że osiągnęłaś maksymalny wiek operacji plastycznych. Życie zaczyna się po 50 -tce!

Reklama

Operacje plastyczne a poprawa pewności siebie

Każdy z nas powinien dążyć do lubienia siebie takim, jakim jest, z wszystkimi niedoskonałościami. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że pozbycie się ogromnego kompleksu może wpłynąć na pokonanie ograniczeń, które są ogromnym przeciwnikami. Problemy z pewnością siebie mogą pojawić się w każdym wieku. Jeśli dotyczą one wyglądu, przeszkodą do pozbycia się ich nie powinien być rozważania jaki jest maksymalny wiek operacji plastycznych. Każdy zasługuje na to, by czuć się pewnie i pięknie, niezależnie od wagi, koloru skóry czy wieku. Jeśli operacja plastyczna może być czymś przełomowym, nawet jeśli jesteś po 50 roku życia, dostrzeż ją jako pozytywną zmianę w kierunku poprawy pewności siebie.

Jakie zabiegi dla dojrzałej kobiety?

50 lat minęło jak jeden dzień. Czy to za późno na medycynę estetyczną? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o maksymalny wiek na operacje plastyczne, ponieważ każdy jest inny, a decyzja o poddaniu się zabiegowi powinna być podejmowana indywidualnie przez lekarza i pacjenta na podstawie stanu zdrowia, historii medycznej, oczekiwań i innych czynników. 

Lifting twarzy

To jedna z niewielu operacji, która jest najbardziej popularna właśnie w grupie pięćdziesiąt plus. Dzięki liftingowi twarzy można osiągnąć naturalnie wyglądające i długotrwałe rezultaty. Operację liftingu można łączyć z innymi zabiegami, takimi jak plastyka powiek, aby w pełni odmłodzić wygląd twarzy.

Plastyka powiek

Zabieg koryguje opadające powieki, przez uniesienie i wygładzenie drobnych zmarszczek i kurzych łapek wokół oczu. Istnieją dwa rodzaje plastyki powiek: funkcjonalna i kosmetyczna. Funkcjonalna plastyka powiek usuwa nadmiar skóry wokół oczu, który może utrudniać widzenie. Kosmetyczną plastykę powiek można wykonać na górnej lub dolnej powiece lub na obu, aby poprawić swój wygląd.

Operacje piersi

Gdy ciało się starzeje, piersi mogą zacząć opadać. Po pewnym czasie to zwiotczenie może być dość znaczące. Wiek, przyrost masy ciała i utrata masy ciała, ciąża i karmienie piersią mogą powodować utratę jędrności tkanki piersi. Operacja pozwala na znaczną poprawę pewności siebie oraz poprawę proporcji ciała i uzyskanie tym samym młodszej, bardziej sprężystej sylwetki.

Lifting szyi

Również na szyi w pewnym wieku zauważalny jest nadmiar luźnej skóry. Lifting jest to metoda odzyskania tego, co skradł nam czas, umożliwia delikatnie skorygować rysy twarzy, podnieść i naciągnąć skórę.

Maksymalny wiek operacji plastycznych

maksymalny-wiek-operacji-plastycznych

W każdym wieku istnieją sposoby na poprawienie swojego wyglądu. W poprawie wyglądu może pomóc regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, higiena osobista, odpowiednie ubrania i stylizacja, dbałość o skórę i włosy, makijaż, zabiegi kosmetyczne, a nawet chirurgia plastyczna. Czy zatem warto powiedzieć sobie, że najpiękniejsze lata za mną i dopuścić? Otóż nie warto tęsknić za swoim dawnym wyglądem, tylko zastanowić się co możemy zrobić, żeby poczuć się piękniej. To piękne być kobietą i czuć się jak kobieta. Fizyczne zmiany, które naturalnie zachodzą podczas procesu starzenia, mogą być dość trudne do zaakceptowania. Zmarszczki, utrata objętości twarzy, uporczywe obszary tłuszczu oraz luźna i zwisająca skóra to tylko niektóre z wielu problemów, z którymi borykają się pacjenci w średnim wieku. Dzięki zabiegom chirurgii plastycznej możesz osiągnąć świeży i ożywiony wygląd, którego pragniesz, nie zważając na maksymalny wiek operacji plastycznych.

Powiązane wpisy