Nieproporcjonalne piersi – co mogę zrobić, żeby wyglądały dobrze?

Biust każdej z kobiet jest zupełnie inny. Piersi mogą być bardziej okrągłe, usadowione niżej lub wyżej. Jedne są bardziej okrągłe, inne zaś – spiczaste. Nie dla każdej kobiety, jej piersi są wystarczająco ładne, dlatego tak popularne stały się zabiegi operacji biustu. Posiadaczki małych piersi decydują się na ich powiększenie z pomocą implantów. Z kolei kobiety o dużym biuście wybierają zabiegi zmniejszające rozmiar ich piersi. Co zrobić, kiedy Twoim problemem są nieproporcjonalne piersi

Czy każda pierś jest taka sama?

Jedno jest pewne – w przyrodzie nie ma dwóch identycznych rzeczy. Tak jak każda połowa naszego ciała jest od siebie inna, tak samo różnić się mogą między sobą obie Twoje piersi. W wielu przypadkach te różnice są niewielkie i musiałabyś dokładnie się przyjrzeć, aby je dostrzec. Delikatna odmienność między rozmiarem, kształtem czy położeniem brodawek, nie będzie widoczna pod ubraniem. Dodatkowo możesz zatuszować te różnice dobrze dobranym biustonoszem. Co zrobić w sytuacji, kiedy masz wyraźnie nieproporcjonalne piersi?

Reklama
nieproporcjonalne piersi jak poprawić symetrię piersi

Dlaczego mam nieproporcjonalne piersi?

Zdecydowana większość nieproporcjonalności w budowie wynika z uwarunkowań genetycznych. Jeśli masz nieproporcjonalne piersi, prawdopodobnie któraś z kobiet w poprzednich pokoleniach również takie miała. O ile kiedyś jedyną opcją było pogodzenie się z takim wyglądem, tak dzisiejsza medycyna ma na to swoje sposoby. Asymetria piersi może być również pozostałością po ciąży oraz karmieniu piersią. Hormony mają ogromne znaczenie dla kobiecego wyglądu, a także wielkości piersi. Powodem do niepokoju jest natomiast sytuacja, kiedy jedna z piersi znacząco zwiększa swój rozmiar. W takich przypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza i wykonać USG piersi. Duże znaczenie ma także samobadanie piersi, które powinnaś regularnie wykonywać w domu. 

Nieproporcjonalne piersi – jest na to sposób!

Jeśli twoje nieproporcjonalne piersi są dla Ciebie problemem, a ukrycie ich pod biustonoszem nie przynosi pożądanych efektów – najlepszą decyzją będzie operacja plastyczna. Nawet różnica jednego rozmiaru miseczki pomiędzy obiema piersiami jest wskazaniem do przeprowadzenia plastyki biustu. To, jaki rodzaj zabiegu zostanie wybrany, zależy od Twoich preferencji i wymarzonego rozmiaru piersi. Jeśli marzy Ci się biust w mniejszym rozmiarze, możesz zdecydować się na pomniejszenie piersi – nazywane także redukcją piersi. Z kolei gdybyś chciała, aby Twój biust był większy – porozmawiaj z chirurgiem plastykiem o powiększeniu biustu. 

moje piersi są niesymetryczne nieproporcjonalne piersi

Czy warto przeprowadzić operację niesymetrycznych piersi?

Decyzja o operacji piersi powinna należeć przede wszystkim do Ciebie. Jeśli nie podoba Ci się Twój biust – warto udać się na konsultację do kliniki chirurgii plastycznej i poznać możliwości, jakie daje współczesna medycyna. Asymetria piersi niekoniecznie musi dotyczyć rozmiaru. Chirurg plastyczny weźmie pod uwagę również kształt piersi oraz położenie brodawek. Konsultacja u specjalisty rozwieje wszelkie wątpliwości, a współpracując z lekarzem, z pewnością osiągniesz zamierzony efekt estetyczny. 

Powiązane wpisy