Jak postępować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty po liposukcji?

Liposukcja, potocznie zwana odsysaniem tłuszczu to zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie tłuszczu z miejsc w których uporczywie się on odkłada. Najczęściej jest to brzuch, tzw. boczki oraz uda. Wybranie wykwalifikowanego chirurga oraz zaufanej placówki medycznej to większość sukcesu. Właściwe przygotowanie się do zabiegu to kolejna jego część. Jednak po zabiegu, „praca” nad efektami jeszcze się nie kończy. Zobacz, jak postępować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty po liposukcji?

Noś specjalne ubranko zgodnie z zaleceniami chirurga

Po operacji, zostaniesz z pewnością poinformowana o konieczności noszenia specjalnego stroju uciskowego przez jakiś czas. Na początku zwykle trzeba je nosić całą dobę, a z czasem kilka godzin w ciągu dnia. Jeśli zależy Ci na dobrym efekcie, nie lekceważ tego wskazania i noś ubranie dokładnie tyle czasu, ile zaleci Ci chirurg. Dlaczego jest to istotne? Strój uciskowy pomaga w zmniejszeniu obrzęku oraz wymodelowaniu ostatecznego konturu ciała. Zanim zdecydujesz się na operację, pamiętaj o tym, że poważne traktowanie wszystkich wskazań chirurga po operacji leży w Twoim interesie.

Reklama

Zmień nawyki żywieniowe

Bezpośrednio po operacji, na Twoim ciele będzie utrzymywał się obrzęk, przez co trudno Ci będzie zauważyć efekty liposukcji od razu. Spokojnie, obrzęk ustąpi wraz z gojeniem się ran i regeneracją organizmu. Aby przyspieszyć ten proces, Twoje ciało potrzebuje witamin i składników odżywczych. Zdrowa, zbilansowana dieta złożona z warzyw, owoców, pełnoziarnistego pieczywa, dobrej jakości nabiału i chudego mięsa pomoże Ci w szybszym cieszeniu się z rezultatów. Jeśli zaniedbasz swoją dietę, proces rekonwalescencji prawdopodobnie przedłuży się, a efekty operacji nie będą tak dobre jak się spodziewasz.

Ćwiczenia i aktywność fizyczna

Wiele osób przed poddaniem się zabiegowi, zastanawia się, czy ćwiczenia na siłowni będą jeszcze konieczne. Tak, będą niezbędne i to nie mniej niż wcześniej. W miejscu, w którym tłuszcz zostanie odessany – już nie powróci. Zaniedbując ćwiczenia, może pojawić się w innych miejscach przez co zaburzy proporcje sylwetki. Pamiętaj o tym, że powrót do aktywności fizycznej będzie możliwy dopiero po kilku tygodniach od operacji. Możliwość podejmowania aktywności konsultuj na bieżąco z chirurgiem plastykiem. To, że czujesz się na siłach powrócić na siłownię nie oznacza, że Twoje ciało jest na to gotowe. Czasem lepiej odpuścić tydzień lub dwa, aby nie narażać się niepożądane powikłania.

Cierpliwość jest Twoim sprzymierzeńcem

Twoje ciało potrzebuje czasu. Wyniki zabiegu będzie zauważać stopniowo, wraz z ustępowaniem obrzęku i procesem leczenia. Finalne rezultaty będziesz mógł ocenić po około pół roku. Do tego czasu, obserwuj postępy w leczeniu, nie lekceważ niepokojących objawów, jednak nie popadaj we frustrację. Staraj się pomóc swojemu ciału na tyle, na ile jest to możliwe poprzez utrzymywanie zdrowej diety, umiarkowaną aktywność i stosowanie się do innych wskazań. chirurga Wraz z upływem czasu zaczniesz zauważać pozytywne zmiany.

Zabieg liposukcji to dla wielu pacjentów idealny sposób na wymodelowanie sylwetki. Przy tym wszystkim musimy pamiętać, że nie jest to zabieg odchudzający i powinien być przeprowadzany wyłącznie u pacjentów, których waga ciała jest ustabilizowana. Ścisłe przestrzeganie zaleceń po zabiegu pomoże Ci w cieszyć się z efektów operacji po upływie optymalnego czasu. Nie próbuj niczego przyspieszać na siłę i działaj zgodnie ze wskazówkami, a już wkrótce będziesz cieszyć się efektami operacji.

Powiązane wpisy