Strefy kłopotliwe – czyli obszary ciała, które sprawiają nam najwięcej problemów

Nie jesteśmy idealni. Nasze ciała rzadko zbliżają się do panującego kanonu piękna, nawet jeśli staramy się o nie dbać. Niemal każda kobieta i wielu mężczyzn zmaga z problematycznymi miejscami, którym z różnych powodów daleko do doskonałości. Strefy kłopotliwe – jakie obszary naszego ciała są najbardziej problematyczne?

Wałeczki, nadmiar skóry lub zbyt dużo tłuszczyku w niektórych miejscach ciała. Młodzi ludzie mają mniej problemów ze swoim ciałem. Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest nam zapanować nad naszym ciałem. Skóra traci elastyczność, a utrata wagi nie jest sprawą tak prostą jak jeszcze kilkanaście lat wcześniej. W tym czasie, w zależności od typu sylwetki, pojawiają się różne problemy z figurą.

Reklama

Brzuszek

To obszar, który sprawia sporo kłopotów zarówno panom jak i paniom. Płaski jak deska brzuch bywa marzeniem nawet przy względnie szczupłej sylwetce. Największe problemy z brzuchem odczuwają Panie o figurze jabłka, gdzie przy szczupłych nogach i ramionach wyraźnie zarysowuje się większy brzuch. Z brzuchem mają problem także panowie, ponieważ to oni najczęściej mają sylwetkę typu jabłko. Brzuch to strefa problematyczna niemal wszystkich typów sylwetek, choć najmniejsze kłopoty z nim mają osoby o wąskiej talii i szerokich biodrach. Kolejny problem z okolica brzucha często mają kobiety po ciąży. Na skórze pojawiają się rozstępy i pojawia się problem z elastycznością. Zdarza się, że pomimo ćwiczeń i diety, trudno jest doprowadzić okolicę brzucha do satysfakcjonującego wyglądu. Wtedy z pomocą mogą przyjść zabiegi chirurgiczne.

Biodra i uda

problemtyczne_strefyTen problem w największej części dotyczy kobiet. Skłonność do odkładania się tkanki tłuszczowej w ogromnym stopniu zależne jest od typu figury. Największy problem z obszarem bioder i ud mają figury typu gruszka. Kobiety z problemami w tym obszarze najczęściej skarżą się na stan skóry, która bywa mało elastyczna. Na udach często pojawia się cellulit. Wysiłek fizyczny w tym wypadku powinien być odpowiednio dobrany, aby nie rozbudowywać problematycznych obszarów masą mięśniową. W redukcji tkanki tłuszczowej w tym obszarze mogą pomóc masaże drenujące.

Biust

Duże piersi są marzeniem niejednej dziewczyny. Jednak tylko te kobiety, które na co dzień noszą duży biust wiedzą, że ogromne piersi nie zawsze wyglądają dobrze. Duży, naturalny biust z czasem obwisa, szczególnie po ciąży i karmieniu. Jest to obszar złożony nie tylko z tkanki tłuszczowej, ale także tej gruczołowej, dlatego znaczne zmniejszenie biustu przy utracie wagi nie zawsze jest możliwe. Część kobiet decyduje się na zmniejszenie piersi, nie tylko ze względów estetycznych, ale także tych zdrowotnych.

Ramiona

Czyli popularne „motylki”. Niećwiczona górna część ciała z czasem przestaje dobrze wyglądać. Kobiety o typach sylwetek takie jak trójkąt lub gruszka często mają problem z obwisłą skórą na ramionach. W wyeliminowaniu problemu mogą pomóc ujędrniające kremy i przede wszystkim – ćwiczenia. Przy dużej utracie wagi, ćwiczenia mogą nie wystarczyć i wtedy ratunkiem pozostają zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Problematyczne obszary można wyeliminować. Najczęściej wystarczy aktywność fizyczna i kosmetyki. Czasem zachodzi potrzeba skorzystania z usług chirurga plastyka. Nie warto się jednak poddawać. Walka o dobry wygląd może przynieść nie tylko wiele satysfakcji, ale przede wszystkim – dobre samopoczucie i komfort doskonałego samopoczucia we własnym ciele.

Powiązane wpisy