Naturalny wygląd piersi po operacji – jak go uzyskać?

Operacja powiększenia piersi już dawno nie jest równoznaczna z sztucznym efektem. Obecnie robi się wszystko, aby piersi wyglądały naturalnie, a rezultat nie wyglądał jak„zrobiony”. Coraz więcej pacjentek dąży do subtelnego i delikatnego efektu powiększenia, przez co piersi długo wyglądają pięknie, a jednocześnie poprawiają proporcje sylwetki. Mniejszy rozmiar może być równie satysfakcjonujący, a świetny wygląd piersi mniej przeszkadzający i długotrwały. Czym się kierować, jeśli właśnie o subtelne rezultaty Ci chodzi?

Zasada numer 1 – zdecyduj się na nieco mniejsze implanty

Jeśli zależy Ci na powiększeniu piersi o około dwa rozmiary, to powiedz o tym chirurgowi plastykowi podczas konsultacji. Naturalna tkanka piersi także dodaje objętości, dlatego dla uzyskania optymalnego efektu, warto przemyśleć nieco mniejszy rozmiar implantów. Poza tym, jeśli klientki zwykle dążą do określonego rozmiaru biustonosza,powinny pamiętać o tym, że rozmiarówka w typie A, B, C, D.. itd., może znacznie różnić w zależności od obwodu pod biustem oraz marki produkującej biustonosze.

Reklama

Zasada numer 2 – rozmiar a sylwetka

Implanty o dużych rozmiarach mogą wyglądać bardzo subtelnie, jeśli kobieta jest wysoka i postawna. Dla drobnych kobiet, wybrany rozmiar może okazać się zbyt duży. Zawsze miej na uwadze proporcje swojego ciała, w przeciwnym wypadku efekt może być przesadzony. Pamiętaj także tym, że Twoje ciało musi „unieść” nowe piersi. Przesada może spowodować, że mocno odczujesz ją na kręgosłupie, a dobieranie odzieży okaże się znacznie trudniejsze.

Zasada numer 3 – doświadczenie chirurga

Operacja powiększenia piersi to często proces decyzyjny, który trwa bardzo długo. Kobiety, które pragną mieć większy biust, często myślą o operacji już w młodym wieku i realizują te marzenie wówczas, kiedy nadchodzi odpowiedni moment: po urodzeniu dzieci lub uzyskaniu odpowiedniego statusu majątkowego. Operacja powiększenia piersi to poważna decyzja i z pewnością nie jest to sprawa na której należy oszczędzać. Wybierając chirurga plastyka, kieruj się przede wszystkim doświadczeniem i nie bój się pytać o kwalifikacje podczas konsultacji.

Zasada numer 4 – nie bój się rozmawiać i dociekać

Ostateczny wygląd piersi zależy od wielu czynników. Między innymi są to takie kwestie jak rozmiar, kształt, typ sylwetki oraz rodzaj umiejscowienia. Przed konsultacją, spróbuj przygotować sobie listę pytań. Doświadczony chirurg z pewnością weźmie pod uwagę wszystkie czynniki, które finalnie wpłyną na subtelny i naturalny efekt o którym marzysz.

Zasada numer 5 – implanty silikonowe mogą okazać się bardziej odpowiednie

Silikonowe implanty są znacznie bardziej naturalne w ruchu. Mają tendencję do poruszania się i falowania, dlatego ich wygląd bardziej przypomina swoje piersi. Ponadto, implanty silikonowe mają spory wybór jeśli chodzi o kształt i znacznie łatwiej uzyskać bardzo delikatny i subtelny rezultat. Porozmawiaj na ten temat z chirurgiem plastykiem. Specjalista zawsze będzie miał na uwadze całą Twoją sylwetkę, stan zdrowia oraz inne czynniki i dobierze taki rodzaj implantów, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Operacja powiększenia piersi od lat plasuje się w TOP 3 najbardziej popularnych operacji plastycznych, zarówno w Polsce jak i na świecie. Wiele kobiet wokół nas ma powiększone piersi, jednak efekty są na tyle naturalne, że otoczenie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. I dobrze, bo zadaniem chirurgii plastycznej jest pomoc ludziom w pozytywnym poprawianiu wyglądu, a co za tym często idzie – także zwiększaniu swojej pewności siebie.

Powiązane wpisy