Koreański kanon piękna – czym jest?

W ostatnim czasie dynamiczną popularność na rynku kosmetycznym i odzieżowym zdobywa koreański kanon piękna. Popkultura dodatkowo przyczyniła się do rozpowszechnienia trendów ze wschodu, dzięki czemu każda z nas chce na dłużej zachować młodość i wyglądać naturalniej. W Korei Południowej bardzo wielką uwagę przywiązuje się do wyglądu. Mimo, że spotyka się coraz częściej osoby, które wolą naturalność, to wciąż kanon piękna jest bardzo ważny dla Koreanek. Postanowiliśmy nieco przybliżyć, na czym opiera się kanon piękna w Korei, by zrozumieć ten kulturowy fenomen.

Śnieżnobiała cera

Koreanki zwracają szczególną uwagę na eksponowanie swojej skóry na działanie promieni słonecznych. Posiadanie śnieżnobiałej skóry jest jednym z głównych kanonów piękna, znanych już od stuleci. Koreański kanon piękna zakłada codzienne stosowanie kremu z filtrem UV, jak również kremów wybielających, rozjaśniających, a także podkładów i kremów BB. Tego rodzaju kosmetyki dodatkowo doskonale radzą sobie z zakrywaniem niedoskonałości na twarzy, takich jak zaczerwienienia, naczynka czy pojedyncze blizny.

Reklama

Koreański kanon piękna – wąski nos

Koreanki robią wszystko, by ich nos wyglądał nie tylko na wąski, ale również prosty i drobny. Stosują w tym celu delikatne konturowanie. Dodatkowo często poddają się operacjom plastycznym w celu korekty nosa.

V-line

Modelowanie owalu twarzy na wschodzie jest o wiele bardziej popularne niż w Europie. Trójkątny kształt twarzy nadaje jej młodszego i bardziej dziecięcego wyglądu. Dzięki temu prezentuje się również bardziej delikatnie. Koreański kanon piękna dopuszcza najczęściej operacje, które pozwalają na zmianę owalu twarzy. Niektóre Koreanki radzą sobie również za pomocą masażów czy specjalnych opasek modelujących podbródek.

Koreański kanon piękna – podwójna powieka

Podwójna powieka zwana często również mongolską, to cecha charakterystyczna osób zamieszkujących Azję. Uznawana jest za nieatrakcyjną, dlatego wiele kobiet poddaje się operacji w celu jej usunięcia. Obecnie bardzo wiele gwiazd poddaje się temu zabiegowi. Dla tych, którzy nie chcą się poddać operacji stworzono specjalne plastry, które przykleja się na oko, można je również bardzo łatwo ukryć.

Szczupła sylwetka

Koreanki z reguły są szczupłe. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się osoby z nadwagą. Idealna i pożądana sylwetka to taka w kształcie litery S. Koreański kanon piękna zakłada długie nosi, względnie duże piersi, a także smukłą talię i zgrabne pośladki.

Powiązane wpisy