Zabiegi i operacje plastyczne, które poprawiają pewność siebie

Jako ludzie, powinniśmy dążyć do lubienia siebie takimi, jakimi jesteśmy, z wszystkimi niedoskonałościami. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że pozbycie się ogromnego kompleksu może wpłynąć na pokonanie ograniczeń, które w sobie nosiliśmy. Poddanie się operacji plastycznej nierzadko ma wpływ na kontakty z innymi ludźmi. Dlaczego tak się dzieje i które operacje najbardziej mogą wpływać na pewność siebie pacjentów?

Operacje plastyczne a pewność siebie

Nasze kompleksy często wędrują z nami przez większość życia. Rodzą się już w dzieciństwie, nasilają w czasie dojrzewania i towarzyszą w wieku dorosłym. Niekiedy pojawiają się wraz ze znaczącymi zmianami w życiu – ciążą, znaczną utratą wagi lub karmieniem piersią. Jeśli trudno nam zaakceptować swoją niedoskonałość, mamy także większe problemy w codziennych kontaktach z innymi ludźmi. Osoba, która nie akceptuje np. wyglądu swojego nosa często wstydzi się rozmawiać z innymi ludźmi zakładając, że rozmówca widzi i skupia się na tej niedoskonałości. Najczęściej jest to problem, który bardziej siedzi w naszej głowie niż ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak faktu, że silne kompleksy wpływają negatywnie na codzienne życie, a czasem są swego rodzaju więzieniem, które uniemożliwia lub ogranicza realizowanie swoich planów.

Reklama

operacje plastyczne które poprawiają pewność siebie

Operacje plastyczne, które znacząco mogą wpływać na pewność siebie

Korekcja uszu

W dzisiejszych czasach, operacje korekcji uszu przeprowadza się nawet u małych dzieci. Celem jest najczęściej ochrona małego człowieka przed atakami ze strony rówieśników. Korekcji uszu poddają się także osoby dorosłe, które chcą pozbyć się problemu towarzyszącemu od dzieciństwa.

Korekcja nosa

Nos znajduje się w centralnej części twarzy. Jeśli znacznie odbiega od przyjętych kanonów, zwraca nadmierną uwagę i powoduje kompleksy. Zbyt duży, krzywy lub garbaty nos, może rzeczywiście odejmować urody i zaburzać właściwie proporcje twarzy. Korekcja nosa nigdy nie polega na całkowitej zmianie jego kształtu. Nos w dalszym ciągu ma pasować do twarzy i harmonijnie z nią współgrać. Korekcja nosa to operacja, która może znacząco poprawić pewność siebie, zwłaszcza w rozmowie z innymi ludźmi.

Zabiegi „mommy makeover”

Zabiegi „mommy makeover” to operacje plastyczne, które przywracają ciału wygląd sprzed ciąży. Do takich zabiegów możemy zaliczyć np. powiększenie piersi, plastykę brzucha oraz labioplastykę. Wiele młodych kobiet niechętnie godzi się ze zmianami, jakie zaszły w ich ciałach po urodzeniu dzieci. Są to najczęściej młode kobiety, którym zależy na poczuciu bycia atrakcyjną dla samej siebie. Operacje plastyczne zaliczane do „mommy makeover” pomagają młodym kobietom w poprawieniu pewności siebie, co ma przełożenie w interakcjach z innymi ludźmi.

Stomatologia estetyczna

Choć trudno zaliczyć ją do operacji plastycznych, to efekt zwiększenia pewności siebie jest bardzo podobny. Świadomość posiadania ładnego uśmiechu ułatwia otwartość w stosunkach z innymi ludźmi. Ładne uzębienie, to także powód do tego aby się częściej uśmiechać. Osoby, które nie są zadowolone ze stanu swoich zębów, najczęściej uśmiechają się z zamkniętymi ustami i próbują ukryć swój problem. Na szczęście nie jest to problem nie do rozwiązania. Dzisiejsza medycyna umożliwia stworzenie nawet w przypadku bardzo nieładnych zębów, uśmiech na miarę Hollywood.

Właściwie każdy zabieg poprawiający urody wpływa na samopoczucie, co znacznie przekłada się na pewność siebie. Dbanie o kondycję swojego ciała ma takie samo znacznie jak dbanie o kondycje swojej duszy i umysłu.

Powiązane wpisy