Operacja plastyczna na Nowy Rok?

W okresie zimowym gabinety chirurgii plastycznej cieszą się szczególną popularnością. Wiele pacjentów decyduje się na operację plastyczną w zimie ze względu na lepsze warunki do rekonwalescencji. W niższych temperaturach rany goją się szybciej, a także mniej czasu spędzamy na zewnątrz, dzięki czemu nie musimy się bać o infekcje. Popularnym trendem jest również operacja plastyczna na Nowy Rok, co związane jest z postanowieniami noworocznymi. Podpowiadamy dzisiaj, czy podejście „Nowy Rok – nowe ciało” jest bezpieczne.

Operacja plastyczna na Nowy Rok: nowe ciało

Współcześnie wierzymy, że jeśli osiągniemy wizualny ideał, to możemy liczyć na lepsze życie. Dlatego tak ważny jest dla nas wygląd naszych ciał. Postanowienia noworoczne w większości przypadków stawiają na zmianę wyglądu swojego ciała: smuklejsza sylwetka, zdrowsza dieta, regularne ćwiczenia. Choć postanowienia przemycają również troskę o nasze zdrowie, to jednak w zdecydowanej większości skupiamy się na tym, jak wygląda nasze ciało. Operacja plastyczna na Nowy Rok powinna być zatem odpowiednio przemyślana pod kątem gotowości na zmianę i chęci przejścia rekonwalescencji. Warto być już z tą decyzją przez jakiś czas, by móc przyzwyczaić się do tej myśli. Dlatego też ważne jest, aby nie podejmować decyzji o operacji zaraz po noworocznym entuzjazmie.

Reklama

Operacja plastyczna na Nowy Rok: plan i decyzja

Aby odpowiedzialnie podjąć decyzję o poddaniu się operacji w Nowym Roku, najlepiej będzie odpowiednio zaplanować to, kiedy się ona odbędzie (w jakim czasie czy miesiącu). Zabiegi niejednokrotnie wymagają dłuższej rekonwalescencji, którą trzeba odpowiednio zaplanować, aby móc wziąć urlop w pracy lub zorganizować opiekę nad dziećmi. Postanowienia noworoczne mogą więc zacząć się od tego, co z pewnością pomoże w przeprowadzeniu operacji plastycznej na Nowy Rok. Zniwelowanie złych nawyków sprawi, że operacja będzie nie tylko bezpieczna, ale jej efekty mogą pozostać na dłużej. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Rzucenie palenia

Palenie może poważnie utrudnić proces powrotu do zdrowia po operacji plastycznej. Wydłuży czas regeneracji, a nawet może prowadzić do komplikacji. Regularne palenie zmniejsza również skuteczność zabiegów na twarz. Pojawiają się zmarszczki palacza wokół ust i oczu, które są powtarzane podczas czynności palenia. Mogą sprawić, że kolejne efekty zabiegów nie będą tak dobrze widoczne.

  • Utrata masy ciała

Operacja plastyczna na Nowy Rok powinna odbyć się po odpowiednim oczyszczeniu organizmu. Duże wahania masy ciała po zabiegu mogą mieć negatywny wpływ na wyniki. Ten efekt zdarza się w przypadku utraty podniesienie piersi po ich liftingu. Dodatkowo poddając się liposukcji lub abdominoplastyce, utrata  lub przybranie na wadze może prowadzić do pojawienia się nierównego wyglądu i nieestetycznie rozciągniętej skóry na brzuchu.

Powiązane wpisy