Jak mężczyźni dbają o skórę i urodę?

Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie – to żadne odkrycie. Obie płcie jednak, chcą dobrze wyglądać i pomimo tego, że kobiety większą wagę przywiązują do szczegółów – również mężczyźni dbają o urodę i walczą z problemami skórnymi i defektami sylwetki. Na czym najczęściej się skupiają?

Mężczyźni także ulegają trendom

Wbrew powszechnej opinii – mężczyźni także czasem ulegają modom i trendom. Kilka lat temu tak zwany typ metroseksualny był powszechny wśród panów. Mężczyźni wtedy bardzo o siebie dbali – zarówno o skórę, włosy, sylwetkę oraz ubranie. Zarost nie był dobrze widziany, zarówno na twarzy jak i na całym ciele a depilacja klatki piersiowej i nóg została bardzo popularnym zabiegiem wśród panów. Trendy – jak to trendy, lubią się zmieniać i typ metroseksualny po kilku latach odszedł do lamusa. W tym czasie w magazynach mody i na ulicach można było zauważyć powrót do zapuszczania tzw. trzydniowego zarostu. Mężczyźni znów zapragnęli być bardziej męscy. Obecnie

Reklama

swój wielki powrót świętują… brody, a co za tym idzie – cała masa salonów, które o męski zarost w sposób profesjonalny dbają.

Niezależnie od czasów, takie elementy wyglądu jak skóra czy sylwetka w dobrej formie zawsze są pożądane. Na co zwracają uwagę i jak najczęściej mężczyźni dbają o urodę?

Sylwetka

To ten element wyglądu na którym mężczyznom zależy szczególnie. Sylwetka nie powinna być zbyt szczupła – dlatego mężczyźni często dobierają treningi oraz dietę na przyrost mięśni. Szerokie ramiona, duża objętość bicepsa, umięśniona klatka piersiowa oraz płaski brzuch to najczęściej te elementy sylwetki o które panowie dbają i które są priorytetem. Dopiero później są pośladki, a na końcu nogi.

Twarz

uroda_mezczyznaMężczyźni mają zupełnie inna skórę niż kobiety. Jest ona zdecydowanie grubsza, bardziej aktywne gruczoły łojowe i zdecydowanie bardziej owłosiona. Męska skóra jest bardziej odporna na fotostarzenie, jednak problemy z przewlekłym, ostrym trądzikiem spotykają ich częściej niż kobiety. Mężczyźni dbają zatem o to, żeby na ich skórze nie pojawiły się niedoskonałości. Zmarszczki są sprawą drugoplanową, choć wielu panów także próbuje im zapobiec. Kolejnym elementem męskiej twarzy, na który mężczyźni zwracają baczniejszą uwagę jest zarost. W ostatnim czasie, im bujniejsza jest broda i wąsy – tym lepiej. Panowie chodzą do specjalnych salonów pielęgnacji męskiej brody i dbają aby wyglądała dobrze. Jednak niektórzy mężczyźni wolą gładką twarz, dlatego ich pielęgnacja opiera się na codziennym goleniu oraz nawilżaniu skóry.

Włosy

Łysienie typu męskiego to częsta przypadłość i wiąże się nadmiarem testosteronu. Mężczyźni nie mają wpływu na swoje łysienie, a jedyne co skutecznie mogą zastosować to przeszczep włosów. Ci z panów, dla których łysienie nie jest problemem starają się dbać o swoje włosy. Regularnie odwiedzają fryzjera i używają odpowiednich kosmetyków.

Dłonie

Nawet jeśli mężczyźni wykonują brudzące prace fizyczne, najczęściej zdają sobie sprawę, że zadbane dłonie to ich wizytówka. Noe oznacza to jednocześnie, że tłumy mężczyzn odwiedza salony manicure, jednak mężczyźni generalnie starają się aby paznokcie były czyste i równo przycięte a skóra względnie miękka.

W dzisiejszych czasach wygląd jest ważny i dbają o niego zarówno kobiety jak i mężczyźni. Panowie rzadziej poprawiają urodę w gabinetach chirurgów plastycznych, jednak niektóre zabiegi są popularne także wśród płci męskiej. Najpopularniejsze zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wśród panów to korekcja odstających uszu, korekcja nosa oraz przeszczep włosów. Panowie także chcą wyglądać atrakcyjnie. Przywiązują wagę do nieco innych elementów swojego wyglądu, jednak dość często zależy im na tym, żeby czuć się dobrze ze samym sobą i podobać się innym.

Powiązane wpisy