Lipotransfer – zalety i wady

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi polegające na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej. Lipotransfer jest naturalną metodą modelowania sylwetki, redukcji oznak starzenia się oraz wypełniania ubytków tkankowych poprzez wykorzystanie własnego tłuszczu. Metoda ta jest coraz chętniej wykorzystywana w gabinetach chirurgii plastycznej.

Efekty lipotransferu

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała, a następnie odpowiedniego wstrzyknięcia go w interesujące nas partie ciała. Wybierając lipotransfer decydujemy się na określone efekty, które uzależnione są od tego, o jakiej okolicy ciała mówimy. Z pewnością zauważymy m.in. efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry. Dzięki lipotransferowi pozbędziemy się również nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca pobrania tkanki tłuszczowej.

Reklama

Zabieg umożliwia równoczesne wzmocnienie regeneracji skóry w okolicach miejsca, które podlegać będzie zabiegowi. Pierwsze efekty widoczne będą bezpośrednio po zabiegu, ale wraz z kolejnymi miesiącami tłuszcz będzie ulegał absorpcji.  Przy powiększaniu piersi uzyskamy pewność całkowicie naturalnego zwiększenia ich objętości, a dzięki temu, że komórki tłuszczowe z czasem ulegają wchłonięciu, będziemy mogli stwierdzić, czy faktycznie jest nam lepiej z większymi piersiami.

Dlaczego warto postawić na lipotransfer?

Decydując się na zabieg, warto wiedzieć, jakie są zalety lipotransferu. Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najbezpieczniejszych i najlepszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała. W trakcie obróbki otrzymuje się koncentrat tłuszczowy, zawierający komórki macierzyste, a te wspomagają regenerację okolicznej tkanki skórnej.

Decydując się na lipotransfer uzyskujemy w pełni naturalne, nieoperacyjne i nieinwazyjne np. powiększenie biustu.  Choć zastosowanie lipotransferu może wiązać się z efektem, którego do końca nie przewidzimy, sam efekt nie jest trwały, gdyż tłuszcz wraz z czasem ulega wchłonięciu. Istnieje jednak możliwość zapewnienia trwałego efektu wypełnienia. Aby to osiągnąć, konieczne jest dwu-, trzykrotne powtórzenie zabiegu w odstępie od sześciu do dwunastu miesięcy.  

Powiązane wpisy