Idealna sylwetka przede wszystkim opiera się na proporcjach. Nawet styliści polecają dopieranie ubrań w taki sposób, aby równoważyć proporcje. Zbyt szerokie biodra w stosunku do drobnych piersi, mogą ten stosunek zaburzać i odwrotnie – zbyt duży biust do wąskich bioder. Kluczem do dobrego efektu wizualnego jest właściwe zrównoważenie górnej części ciała z dolną. Zachowanie właściwych proporcji ciała ma także duże znaczenie dla naszego zdrowia, szczególnie kręgosłupa.
Planowanie operacji
Ustalenie rozmiaru jest jednym z najważniejszych zagadnień podczas planowania operacji powiększenia piersi. Rozmiar powinien spełniać oczekiwania pacjentki, ale przede wszystkim – zminimalizować ryzyko późniejszych powikłań. Każdy chirurg plastyk chce, aby pacjentka po operacji była zadowolona i wyglądała możliwie jak najlepiej. Rozmiar piersi musi pasować do sylwetki. Nie może być zbyt duży, bo nie tylko zaburzy proporcje, co w konsekwencji doprowadzi do gorszego wyglądu, ale także może spowodować z późniejszym czasie problemy z bólem kręgosłupa. Aby określić optymalny dla pacjentki rozmiar, lekarz chirurg bierze pod uwagę takie czynniki jak:
- typ sylwetki
- jakość i rodzaj skóry
- naturalny rozmiar piersi
- styl życia
- szerokość klatki piersiowej
- szerokość piersi
- wysokość (położenie) piersi
- waga
- wzrost
- ogólny kontur ciała
Uwzględnienie różnic
Ciało każdego człowieka wygląda inaczej. Na to, jak ostatecznie wygląda sylwetka, wpływ ma wiele czynników. Z pewnością jest to wzrost, budowa ciała, waga i indywidualne cechy każdej sylwetki. Słynne wymiary 90-60-90 nie będą dobrze wyglądały w sylwetce w każdym wzroście. Wystarczy sobie wyobrazić, że takie wymiary ma kobieta mierzące 190 cm, jak i ta mierząca 160 centymetrów. Według eksperymentu naukowego, wśród mężczyzn świata zachodniego, idealne proporcje ciała przedstawiają się następująco:
Stosunek pomiędzy biodrami a talią powinien wynosić 0,7 – co oznacza, że talia powinna mierzyć 70% objętości bioder.
Stosunek pomiędzy talią a piersiami powinien wynosić 0,67 – co oznacza, że talia powinna mierzyć 67% objętości biustu.
Oczywiście, ludzkie ciało to nie matematyka i spora część z nas nie może pochwalić się idealnymi proporcjami sylwetki. Dlatego przy ustalaniu rozmiaru piersi, niezwykle ważne jest zachowanie proporcji, bo w innym wypadku, można pacjentce zrobić wizualną (i powodującą konsekwencje zdrowotne) krzywdę.
Rozsądek to podstawa
Podczas ustalania rozmiaru piersi ważny jest rozsądek, zarówno u pacjentki jak i lekarza chirurga. Na szczęście do gabinetów coraz rzadziej trafiają pacjentki, które chcą powiększyć piersi do rozmiaru większego niż będzie pasowało to do całości sylwetki. Nawet jeśli takie kobiety pojawiają się, lekarz chirurg najczęściej potrafi nakierować pacjentkę i wizualizować jej ostateczny efekt wybranego rozmiaru implantu oraz zaproponować rozmiar oraz kształt implantu, który będzie dla niej najkorzystniejszy. Dobrą nowiną jest również podejście pacjentek do ostatecznego wyglądu piersi. Najczęściej w gabinetach pojawiają się kobiety, które chcą ładnych, jędrnych i naturalnie wyglądających piersi. To dobrze, bo operacje plastyczne piersi przestaje się już kojarzyć wyłącznie z króliczkami Playboya, a są sposobem na realna poprawę wyglądu piersi i pozbycie się, często latami ukrywanych, kompleksów. Decyzja o operacji plastycznej piersi powinna być przemyślana i poprzedzona wyczerpująca konsultacją. Ważne jest tu skonfrontowanie oczekiwań z rzeczywistością. Im większą pacjentka ma wiedzę, tym łatwiej jej podjąć decyzję, czy operacja piersi rzeczywiście jest jej potrzebna i na jaki rozmiar implantu powinna się zdecydować, jeśli chce dobrze wyglądać i zminimalizować ryzyko późniejszych powikłań.
źródło: https://www.zwivel.com/blog/balancing-your-breasts-with-your-booty-for-the-ultimate-wow-factor/