Najpopularniejsze przyczyny operacji rewizyjnych piersi

Operacje powiększania piersi są wykonywane na kobietach od ponad pięćdziesięciu lat. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu stały się dobrem, dostępnym dla pań, które niekoniecznie są gwiazdami sceny czy estrady. Dziś, choć zabiegi powiększenia piersi są kosztowne, może pozwolić sobie na nie sporo kobiet, wybierając wygodną opcję zapłaty za wykonaną operację. Dzisiejsze implanty uznawane są za bezpieczne i trwałe. Nie zmienia to jednak faktu, że nasze ciało przez lata się zmienia, a operacje nie zawsze są udane. Oto najpopularniejsze przyczyny operacji rewizyjnych po powiększaniu piersi.

1. Powikłania powodujące ból i dyskomfort

U niektórych kobiet, w wyniku indywidualnych skłonności lub innych czynników jak np. zbyt duże implanty, mogą pojawić się powikłania. Najpopularniejszym z nich jest tzw. przykurcz torebkowy. W skrócie, przykurcz polega na tworzeniu się wokół implantu blizny, która tworzy efekt twardej kapsułki. Przykurcz torebkowy nie tylko powoduje, ze piersi wyglądają nienaturalnie, ale przede wszystkim sprawia pacjentce ból. Jeśli wystąpi ten rodzaj powikłania, konieczna jest operacja rewizyjna.

Reklama

2. Konieczność ponownego ustawienia implantu

Jest to najczęściej wynik nieprawidłowego ułożenia implantu w piersi lub indywidualnych skłonności. Z czasem implant opada poniżej naturalnego fałdu i tworzy tzw. efekt podwójnej bańki, czyli w skrócie: podwójną pierś. To rzadkie powikłanie, jednak wymaga operacji rewizyjnej, która przywróci piersiom naturalny i ładny wygląd.

3. Nowocześniejsza technologia

Kobiety, które poddały się operacji piętnaście lub dwadzieścia lat temu, pragną wymieni” implanty na te wykonane z nowocześniejszych oraz bardziej bezpiecznych materiałów. Nierzadko wymiana dotyczy implantów wypełnionych solą fizjologiczną na implanty silikonowe. Niekoniecznie musi być do tego bezwzględne wskazanie, ale niektóre z Pań będą czuły się bezpieczniej, jeśli poddadzą się w tej sytuacji, operacji rewizyjnej.

4. Wymiana pękniętego implantu

Pęknięcia zdarzają się rzadko, jednak nie są niemożliwe. Przyczyną jest najczęściej silny uraz w wypadku lub w wyniku upadku. Implanty wypełnione sola fizjologiczną dają znać o pęknięciu niemal od razu, ponieważ wówczas piersi wyglądają na opuchnięte. Pęknięty implant silikonowy może nie być odczuwalny dla pacjentki i zostać wykryty dopiero podczas rutynowych badań. Pęknięty implant powinien być wymieniony, a operacja rewizyjna staje się koniecznością.

5. Zmiana rozmiaru

Z czasem kobiety, które w przeszłości poddały się operacji, chcą zmienić rozmiar implantu. Nie ma reguły co do wyboru rozmiaru. Jedne kobiety chcą, aby piersi były mniejsze, inne z kolei dochodzą do wniosku, że popełniły błąd wybierając mniejszy rozmiar i pragną mieć większe piersi. Czasem decyzja o zmianie rozmiaru podyktowana jest zmianą sylwetki – utratą lu nabraniem kilogramów.

6. Zmieniające się ciało

Nasze ciała zmieniają się wraz z upływającym czasem. Mogą zmieniać się także w wyniku przebytych ciąż oraz karmienia piersią. W wyniku utraty elastyczności skóry oraz zmieniającej się sylwetki, implanty włożone przed laty mogą nie pasować już do aktualnej figury. Niektóre kobiety godzą się z tym, inne natomiast pragną poprawić swój wygląd i poddać się operacji rewizyjnej.

Zanim poddasz się operacji powiększenia piersi, zawsze miej w świadomości potencjalne ryzyko i możliwość konieczności poddania się operacji rewizyjnej. Choć ten rodzaj zabiegów nie jest ściśle wpisany w decyzję o powiększeniu piersi, jako osoba świadoma zagrożeń wynikających z poddania się interwencji chirurgicznej, miej na uwadze konsekwencje zdrowotne i… finansowe swojej decyzji.

Powiązane wpisy