Dużą, krągłą pupą chciałoby się móc pochwalić wiele kobiet. Po dekadach mody na niewielkie pośladki nadeszła era, w której kobiety chętnie podkreślają bardzo krągłe kształty i większy rozmiar tej części ciała. Popularność dużej pupy ma swoje przyczyny w popkulturze i wydaje się, że ten trend nie zmieni się przynajmniej przez najbliższe lata. Coraz więcej kobiet decyduje się na powiększenie oraz modelowanie pośladków z użyciem własnego tłuszczu. Co dzieje się po zabiegu i co robić, aby utrzymać jak najlepsze jego efekty?
Popularność brazylijskich pośladków
Powiększanie pośladków z pomocą transferu własnego tłuszczu jest w Polsce przeprowadzane od niedawna. Popularność dużej pupy ma swoje przyczyny głównie we wzorcach popkulturowych. Z pewnością przyczyniły się do niej tak tak znane kobiety jak Jennifer Lopez, Kim Kardashian, Beyonce i Nicki Minaj. Sylwetki wszystkich tych celebrytek charakteryzują się wąska talią i dużymi pośladkami, które chętnie podkreślane są opinającymi kreacjami. Przyczyny popularności dużej pupy leża także w kulturze latynoamerykańskiej, gdzie kobiety od dekad podkreślały swoje kształty i dziś robią tą jeszcze chętniej. Coraz częściej, nawet modelki z wybiegów mają bardziej zaokrągloną tę część ciała, co jeszcze 10 lat temu właściwie nie miało miejsca.
Brazilian butt lift – cele
Celem zabiegu jest powiększenie i wymodelowanie pośladków. Na zabieg decydują się często pacjentki, które mają problem z płaską lub niekształtną pupą. Zabieg poprawia proporcje sylwetki, wyrównuje ewentualną asymetrię, podnosi i powiększa tę część ciała. Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc w której jest jej nieco za dużo np. z brzucha, „boczków” lub ud i przeniesienie go odpowiednią metodą w pośladki. Zaletą zabiegu jest jego bezpieczeństwo, ponieważ materiał użyty do zabiegu jest autologiczny i eliminuje ryzyko reakcji alergicznej.
Po zabiegu
Zakłada się, że po transferze tłuszczu, pewna jego część zostanie wchłonięta przez organizm. Jest to naturalne, jednak pacjent może podjąć pewne kroki, które nie tylko pomogą w szybszym powrocie do codzienności, ale także pozwolą na zatrzymanie tkanki tłuszczowej w pośladkach. Jak można sobie pomóc?
Odpowiednia dieta
Czas rekonwalescencji po zabiegu to z pewnością nie jest moment na głodówki czy ograniczanie codziennej ilości pożywienia. Aby zatrzymać tłuszcz w pośladkach i pozwolić mu na ładne rozłożenie się, pacjentki powinny dobrze się odżywiać. Dieta powinna być bogata w witaminy i składniki odżywcze. Zadbaj o to, aby w Twoich posiłkach znalazły się zdrowe tłuszcze np. nierafinowane oleje roślinne, awokado, tłuste ryby. Unikaj śmieciowego jedzenia takiego jak chipsy, słodkie i gazowane napoje, mrożone, gotowe dania czy inne produkty zawierające dużo soli, cukru i niezdrowych, chemicznych składników. Pij dużo wody i przez około dwa tygodnie unikaj picia alkoholu.
Noszenie specjalnego ubranka uciskowego
Lekarz chirurg przeprowadzający zabieg, z pewnością zaleci Ci noszenie specjalnego ubrania uciskowego przez jakiś czas po zabiegu. Nie ignoruj tego wskazania i stosuj się do niego dość skrupulatnie. Ubranie uciskowe pomaga zmniejszyć obrzęk, który jest naturalnym efektem w pierwszej fazie po zabiegu oraz wspomaga układanie się tłuszczu w nowym miejscu.
Powolny powrót do aktywności fizycznej
Przez jakiś czas po zabiegu, będziesz musiała unikać siadania oraz spania na plecach. Delikatny ruch po kilku dniach, taki jak spacery po mieszkaniu pomogą w zmniejszeniu obrzęku. Z bardziej intensywną aktywnością będziesz musiała się przez jakiś czas wstrzymać. Na bieżąco konsultuj z chirurgiem plastykiem wprowadzanie kolejnych ćwiczeń. Każdy z nas jest inny i potrzebuje odpowiedniej dla siebie ilości czasu, aby móc powrócić do pełnej aktywności. Jeśli wprowadzisz intensywne ćwiczenia zbyt wcześnie, możesz negatywnie wpłynąć na ostateczny efekt zabiegu.
Trzymaj wagę
Stabilna waga jest jednym z ważnych czynników pozwalających na utrzymanie efektów zabiegu powiększenia pośladków. Niewielkie wahania wahania oczywiście są dopuszczalne i zupełnie normalne, jednak zbyt duża utrata kilogramów lub przybranie na wadze może negatywnie wpłynąć na efekty operacji.