Korekcja nosa

Operacja plastyczna nosa

Rynoplastyka, czyli korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Powodem decyzji pacjentów jest nie tylko poprawa wyglądu tej ważnej części twarzy, ale też względy zdrowotne.

Jeśli kształt lub wielkość Twojego nosa wpływa niekorzystnie na Twój wygląd oraz na samoocenę i samopoczucie, możesz to zmienić. Również w sytuacji, gdy masz poważne problemy z oddychaniem, zabieg korekcji nosa może okazać się pomocny. I choć okres rehabilitacji jest dość długi, to korzyści, jakie niesie ze sobą ten zabieg, z pewnością są tego warte.

Korekcja nosa

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu mogą być:

Przyczyny estetyczne:

  • wielkość lub długość nosa,
  • garb,
  • wyraźna asymetria,
  • wielkość nozdrzy,
  • czubek nosa.

Przyczyny medyczne:

  • krzywa przegroda nosowa,
  • przerośnięte małżowiny nosowe,
  • uszkodzenie struktury nosa z przyczyn wrodzonych, urazowych lub genetycznych.

Przeciwwskazania

Choć sam zabieg należy do dość typowych, są sytuacje w których nie powinien być wykonany. Należą do nich:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcja skóry lub śluzówek głowy,
  • ciąża,
  • nieleczona cukrzyca,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Przygotowanie do zabiegu

W trakcie konsultacji lekarz operujący przeprowadzi z tobą bardzo dokładny wywiad medyczny, by ocenić Twój stan zdrowia. Może też zlecić wykonanie niezbędnych badań, których wyniki pomogą mu w kwalifikacji do zabiegu.

Ważnym elementem spotkania z lekarzem jest ocena kształtu Twojego nosa, jego budowy i grubości skóry. W tym czasie powinieneś przedstawić swoje oczekiwania co do efektu, jaki ma przynieść korekta nosa. Chirurg skonfrontuje je ze swoją wiedzą i doświadczeniem i oceni na ile są możliwe zmiany, których się spodziewasz.

Jeśli przyjmujesz leki wpływające na krzepliwość krwi, powinieneś je odstawić już na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Korekta nosa – przebieg operacji

Korekcja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, a sam zabieg może trwać od pół godziny w przypadku drobnych zmian, do dwóch godzin.

W zależności od wyjściowego wyglądu nosa, w trakcie zabiegu chirurg uformuje operowany nos do odpowiedniego kształtu.

W sytuacji, gdy doszło do ubytku tkanek w zakresie nosa, w celu poprawy jego drożności lub wzmocnienia jego konstrukcji, lekarz może zdecydować o przeszczepie części chrzęstnych. Zwykle wykorzystuje do tego chrząstkę z przegrody nosowej, z ucha lub żebra.

Wszystkie zabiegi dotyczące twarzy

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Korekta nosa – rekonwalescencja po zabiegu

Na pierwsze dwie doby, w celu wyhamowania krwawienia lekarz aplikuje do operowanego nosa tak zwane setony gazowe. Z kolei na zewnętrzną część nosa zakłada gipsową szynę, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniej pozycji skorygowanych elementów. Zdejmuje się ją zwykle dopiero po 8-10 dniach od zabiegu.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni może się utrzymywać obrzęk i zasinienie wokół nosa i oczu, które z czasem samoistnie ustąpią. Musisz być jednak przygotowany, że przez kilka miesięcy może utrzymywać się lekka opuchlizna.

Ostateczny efekt operacji widoczny jest nie wcześniej niż od pół roku do roku po zabiegu. W tym czasie unikaj wystawiania operowanego nosa na działanie promieni ultrafioletowych.

Więcej indywidualnych zaleceń otrzymasz od lekarza w trakcie wizyt kontrolnych, na które zgłaszać się będziesz w wyznaczonych wcześniej terminach.

Korekta nosa jest wymagającym zabiegiem i dlatego zaleca się ostrożność i odpowiednie postępowanie w trakcie rehabilitacji.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Nosy’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’nosy’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035