Męski błysk w oku – korekcja powiek także dla panów

Świeże, młodzieńcze spojrzenie to znak młodości oraz zdrowia. Niestety, skóra wokół oczu jest cienka i w porównaniu zresztą skory na twarzy – nie posiada zbyt wielu gruczołów łojowych, przez co szybko traci elastyczność. Pierwsze zmarszczki, zarówno u kobiet jak i mężczyzn pojawiają się wokół oczu. Predyspozycje genetyczne mogą powodować, powieki dolne lub górne zaczną obwisać i tworzyć nieestetyczne worki oraz opadanie. Blepheroplastyka to zabieg, który coraz częściej wybierają także mężczyźni.

Jak starzeje się skóra wokół oczu u mężczyzny?

Męska skóra starzeje się inaczej. Z jednej strony, kobiety mogą pozazdrościć panom tego, że pierwsze zmarszczki pojawiają się później niż u większości pań. Mężczyźni zazwyczaj mają grubszą (dosłownie) skórę, która wyposażona jest w większą ilość gruczołów łojowych. Pierwsze zmarszczki pojawiają się zatem nieco później niż u pań. Problem polega na tym, że u mężczyzn zmarszczki pojawiają się dość gwałtownie i są dużo głębsze. Podobnie jest ze skóra wokół oczu. Kiedy u Pań po 30 roku życia pojawiają się już pierwsze „kurze łapki”, panowie jeszcze nie mają z tym problemu. Nieestetyczna i obwisła skóra wokół oczu pojawia się najczęściej po 40 roku życia, jednak raczej rzadko zaczyna się od drobnych zmarszczek. Opadają powieki górne, a pod oczami tworzą się nieestetyczne worki. Takie zmiany często nadają posępny, groźny i zmęczony wygląd u mężczyzny. Worki pod oczami mogą być także kwestią genetyki. Wtedy problem zarówno o mężczyzn jak i u kobiet pojawia się dość wcześnie i nadaje twarzy zmęczonego, „chorego” lub „poimprezowego” wizerunku.

Reklama

Skąd coraz większa popularność korekcji powiek wśród mężczyzn?

5% spośród wszystkich zabiegów korekcji powiek górnych lub dolnych (czasem i jednych i drugich) przeprowadzane są u mężczyzn – podaje strona internetowa periodyku The Guardian. Nie jest to zawrotna wartość procentowa, jednak wśród panów jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Mężczyźni najczęściej nie chcą znacząco zmieniać swoje twarzy – raczej rzadko decydują się na powiększenie ust czy wypełnienie policzków. Korekcja powiek jest natomiast zabiegiem, który usuwa skutki upływu lat i przywraca bystre i świeże spojrzenia, ale nie zmienia rysów twarzy. Portal beautysmoothie.com podaje 3 powody, dla których mężczyźni upodobali sobie właśnie ten zabieg. Po pierwsze, mężczyźni czują, że chirurdzy inaczej traktują damskie powieki a inaczej męskie. Mają poczucie, że są zrozumiani. Po drugie, mężczyźni chcą przywrócić spojrzeniu młodzieńczy wygląd. Nie chcą radykalnych widocznych zmian a bardziej efektu „byłem na wakacjach”. Korekcja powiek to idealny sposób na zachowanie żywotności twarzy i odmłodzenie jej w bardzo dyskretny sposób. Trzeci powód do dość szybki powrót do codzienności po zabiegu. Właściwie już po dwóch tygodniach można spokojnie wrócić do pracy. Blizny umiejscowione są w załamaniach i zupełnie niewidoczne, a po zasinieniu i i obrzęku nie ma śladu już po 14 dniach od zabiegu.

Dlaczego warto?

Mężczyźni starzeją się inaczej, co do tego nie ma wątpliwości. Nie ma także niczego dziwnego w tym, że lubią swoją twarz z historią – tej akceptacji siebie mogłyby choć w części nauczyć się kobiety. Jednak zmęczone spojrzenie, opadnięta powieka i worki pod oczami nie dodają urody nikomu. Zmęczony wygląd może wpływać także na kontakty z innymi ludźmi i wizerunek w pracy. Jeśli nie odpowiada Ci wygląd skóry wokół oczu – zapraszamy na konsultacje. Jesteśmy pewni, że znajdziemy rozwiązanie.

Powiązane wpisy