Typ sylwetki – dowiedz się jaki jest Twój!

Idealne proporcje ciała nawet przy szczupłej sylwetce to marzenie wielu kobiet. Możemy o siebie dbać – pewnych rzeczy jednak nie przeskoczymy bo zależne są one od genów. Wyróżniamy kilka typów sylwetek kobiecych. Wiedza o tym, którego typu jesteśmy przedstawicielkami może być bardzo pomocna. Dzięki wiedzy z łatwością dobierzesz ubrania i będziesz wiedziała czego unikać aby wyglądać korzystnie.

Typ sylwetki – gruszka

To typ, który reprezentuje wiele kobiet i który podoba się wielu mężczyznom. Charakteryzuje się drobnymi ramionami, niewielkim biustem i wąską talią. To ta szczuplejsza część ciała. Tkanka tłuszczowa gromadzi się na pupie, biodrach oraz udach. Jeśli jesteś gruszką, musisz skupić się atutach. Twoja walory to ładna linia ramiona i wąska talia. Cel do którego dążysz to zrównoważenie proporcji, dlatego nie bój się rozbudowania ubraniem górnej części ciała. Odwracaj uwagę od bioder ciemnymi kolorami. Unikaj spodni typu rurki, bo przyciągną one jedynie uwagę do pasywnych ud i krągłej pupy. Wydłużaj nogi butami na obcasie – dzięki nim będą wydawały się smuklejsze. Górną część ciała spróbuj zrównoważyć z pomocą prostych trików. Stosuj tylko jasne kolory. Dobrze będziesz wyglądać w taliowanych koszulach z kieszonkami na biuście, które optycznie go powiększą. Nie bój się poduszek na ramiona, które obecnie są bardzo modne. Szersze ramiona, wąska talia i Twoje naturalne kształty równa się figura idealna – czyli klepsydra.

Reklama

Typ sylwetki – jabłko

To trudny typ figury. Charakteryzuje się okrągłymi ramionami, wydatnym biustem, szczupłymi, najczęściej długimi nogami oraz brzuchem, w okolicach którego odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Jabłko to trudny typ sylwetki jeśli chodzi o dobranie właściwego ubioru. Wydatny okrągły brzuch dość trudno zamaskować o talii możemy tylko pomarzyć. Dlatego podczas dobierania stroju starajmy się unikać bluzek i sukienek, których celem jest podkreślenie talii. Wszelkie bluzki z baskinką, taliowane bluzki nie wchodzą w grę. Na czym zatem się skupić? Z pewnością na nogach. Nogi to dla kobiety o typie figury jabłka prawdziwy atut, który można wykorzystać. Nie bój się obcisłych spodni podkreślających smukłość nóg i zgrabną pupę. Bluzki i sukienki powinny być o prostym, luźnym kroju, aby widocznie podkreślić biust i odwrócić uwagę od okolic brzucha. Nie zaszkodzą także wysokie obcasy. Wtedy cała uwaga skupi się na zgrabnych nogach.

Typ figury – marchew lub kielich

To raczej sportowy typ sylwetki, który jest cechą szczupłych pań. Szerokie ramiona, niewielki biust, słabo zaznaczona talia z płaskim brzuchem i wąskie biodra oraz szczupłe nogi. Im dalej w dół – tym bardziej wąsko. Przy typ typie sylwetki wystarczy skupić się na rozbudowaniu dolnej części ciała. Idealnie sprawdzą się rozkloszowane spódnice, które w mig nadadzą figurze wyglądu klepsydry. Jako kielich lub marchewka możesz pozwolić sobie na wzorzyste spodnie oraz ozdoby w okolicach bioder – np. błyszczące i kolorowe paski. Podczas zakupu spodni zwróć uwagę na wystające kieszenie i drapowania w okolicach bioder.

Typ figury – klepsydra

To rodzaj figury, który wydaje się być ideałem. Sylwetka jest proporcjonalna – ramiona maja zbliżona szerokość do bioder. Nogi nie są zbyt szczupłe, ale też nie odkłada się w ich okolicach tkanka tłuszczowa. Talia jest wyraźnie zarysowana a biust proporcjonalny to wzrostu. Typ klepsydry tyje równomiernie, dlatego kilka dodatkowych kilogramów nie robi większej różnicy. Klepsydra niemal we wszystkim dobrze wygląda. Kiedy jesteś klepsydrą – podkreślaj to strojem na każdym kroku. Pamiętaj o talii, dlatego unikaj prostych bluzek i wybieraj te taliowane.

Ideały nie istnieją, ale możemy próbować wyglądać jak najlepiej przy swoim typie figury. Świadomość swojej sylwetki to pierwszy krok do świetnego wizerunku. Każdy typ ma swoje wady i zalety – chodzi o to, żeby podkreślić to co warte podkreślenia i odwrócić uwagę od mankamentów.

Powiązane wpisy