Poradnik pacjenta

Czyli co warto wiedzieć przed, w trakcie i po.

Jak będzie wyglądał zabieg, jakie zrobić badania, jak długo po zabiegu odzyskuje się świadomość, co zabrać ze sobą do szpitala? – to jedne z częściej zadawanych przez Pacjentów  pytań związanych z pobytem w naszej klinice. Każdy zabieg jest inny, niesie za sobą również konieczność innego zestawu potrzebnych badań, czy rzeczy do zabrania podczas pobytu u nas.

  • PRZED ZABIEGIEM

    Badania niezbędne do wykonania przed zabiegiem są dopasowane  indywidualnie w zależności od rodzaju operacji, której się poddajesz. Można jednak przyjąć pewien ogólny zakres badań, który jest najczęściej zalecany, a który będzie dla Ciebie punktem odniesienia.

    pobieranie pdf

  • ZABIEG

    Zabiegi wykonujemy na sali operacyjnej. Zabiegi mocno inwazyjne wymagają zastosowania pełnej narkozy. Zabiegi drobne natomiast przeprowadzone są w znieczuleniu miejscowym. Na sali operacyjnej towarzyszy Ci lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, chirurg plastyk. Czas trwania zabiegu zależy od jego rodzaju waha się w przedziale od 1,5 do 4h.

  • POBYT W SZPITALU

    Po zabiegu operacyjnym Pacjent zostaje przewieziony na salę pooperacyjną. Komfortowe, jednoosobowe pokoje będą Twoim domem przez dobę. Jeżeli operacja przebiegła bez komplikacji, po diagnostyce lekarskiej wracasz do domu. Dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu warto zadbać o osobę towarzyszącą oraz kierowcę 🙂

    pobierz

Faq

Po zabiegu konieczny jest czas na regenerację, a powrót do intensywnych ćwiczeń zależy od rodzaju operacji i etapu gojenia.

Bliska osoba może towarzyszyć, czasami poprawia to zrozumienie szczegółów zabiegu.

Dieta bogata w białko, witaminy i minerały wspiera proces regeneracji. Warto unikać alkoholu i kofeiny.

Blizny to efekt naturalnego gojenia, ale nowoczesne techniki i odpowiednia pielęgnacja zmniejszają ich widoczność.

Tak, w niektórych przypadkach, jak lifting twarzy i korekcja powiek, ale decyzję podejmuje chirurg po analizie stanu zdrowia.

Tak, należy poinformować chirurga o botoksie, wypełniaczach lub innych procedurach, które mogły wpłynąć na skórę.

Drobne operacje, jak korekcja powiek czy usunięcie znamion, często wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Zaleca się odczekanie 6–8 tygodni, aby uniknąć infekcji i zapewnić właściwe gojenie. Oczywiście przed konkretnym zabiegiem dopytaj lekarza o konkretne zalecenia.