Odstające uszy, a także ich nietypowy kształt to główne, ale nie jedyne powody, dla których możesz zdecydować się na korekcję uszu. Ten zabieg chirurgii plastycznej pomoże ci zniwelować defekty małżowiny usznej i uzyskać taką jej formę, która spełniać będzie twoje oczekiwania. Korekta uszu to bardzo popularny zabieg, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Jeśli odstające uszy lub ich nietypowy kształt przeszkadzają ci w codziennym życiu i wpływają na twoje relacje z innymi, zabieg korekcji uszu może okazać się pomocny. Zabieg wykonywany jest także u dzieci powyżej 14 roku życia, a wyjątkowo u dzieci w wieku powyżej 7 roku życia.

Więcej

Rynoplastyka, czyli korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Powodem decyzji o zabiegu jest nie tylko poprawa wyglądu tej ważnej części twarzy, ale też względy zdrowotne. Jeśli kształt lub wielkość twojego nosa wpływa niekorzystnie na twój wygląd oraz na samoocenę i samopoczucie, możesz to zmienić. Również w sytuacji, gdy masz poważne problemy z oddychaniem, zabieg korekcji nosa może okazać się pomocny. I choć okres rehabilitacji jest dość długi, to korzyści, jakie ze sobą niesie ze sobą ten zabieg, z pewnością są tego warte.

Więcej

Korekta powiek nazywana również blefaroplastyką to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, chirurg może to zrobić w trakcie jednego zabiegu lub też oddzielnie. Nie zawsze bowiem, zmiany wymagające ingerencji chirurgicznej pojawiają się tak na powiekach górnych jak i dolnych.

Więcej

Zwykle pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają miedzy 40 a 50 rokiem życia i to właśnie wtedy najlepiej skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Sprawi on, że Twoja skóra znów będzie napięta i bardziej elastyczna, a twarz odzyska wcześniejszy owal. Jak łatwo się domyślić, zmiany te wpłyną nie tylko na Twój wygląd, ale też na samopoczucie. Lifting twarzy pozostawia trwały efekt odmładzający.

Więcej

Ginekomastia jest stanem nadmiernej wielkości piersi męskich. Może pojawiać się już w okresie dojrzewania, może towarzyszyć otyłości, a także nadmiarowi hormonów anabolicznych, często celowo stosowanych w budowaniu sylwetki atletycznej. Powiększenie gruczołu może być jednostronne lub obustronne. Ginekomastia pojawiając się w czasie dorastania, wpływa szczególnie negatywnie na samoocenę chłopców i ich jakość życia.

Więcej

Lipotransfer to zabieg, w którym wykorzystywany jest w pełni naturalny wypełniacz płytkich i głębokich zmarszczek. To metoda modelowania sylwetki, w której wykorzystywany jest twój tłuszcz pobierany z wybranej części ciała i przeszczepiany w docelowe miejsce. Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej stosowany jest też do poprawiania owalu twarzy, podniesienia opadających policzków oraz rewitalizacji skóry dłoni i twarzy.

Więcej

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem popularnym zarówno pośród kobiet jak i wśród mężczyzn. Liposukcja brzucha i innych partii ciała to zabieg, który służy przede wszystkim modelowaniu sylwetki. Tym samym nie być traktowany jako sposób walki z otyłością, a jedynie jako pomoc w uwolnieniu od nadmiaru tłuszczu w wybranych partiach ciała. Warto wiedzieć, że dysproporcje w jego rozmieszczeniu nie muszą wynikać ze złej diety, czy nadmiaru spożywanych pokarmów, ale także z predyspozycji genetycznych, przebytych chorób, przyjmowanych leków i braku aktywności fizycznej.

Więcej

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia fałdu skórno-tłuszczowego z okolic brzucha. Decyzję o poddaniu się plastyce brzucha możesz podjąć zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Operacja ta jest bezpieczna i przynosi widoczne efekty, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością. Ze względu na to, że przeprowadzana jest w mniejszym lub większym zakresie, istnieje kilka jej odmian. Różnią się one od siebie wielkością ciecia, czasem operacji, stopniem inwazyjności i okresem rekonwalescencji.

Więcej

Drobne zabiegi skórne pomagają uwolnić się od zmian, które ze względu na swoje umiejscowienie i rozmiar nie podlegają leczeniu w ramach chirurgii ogólnej lub onkologicznej. Usuwanie znamion, guzków i blizn przeznaczone jest dla osób, dla których zmiany te stanowią źródło problemów natury estetycznej. Znamiona barwnikowe, pieprzyki lub łagodne guzki umiejscowione w widocznych miejscach często stanowią powód do kompleksów i są źródłem obniżonego samopoczucia.

Więcej