Biustonosz sportowy po powiększeniu piersi – jak go wybrać?

Po operacji powiększenia biustu chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego trybu życia i ulubionych aktywności. Wiele z nich zada lekarzowi pytanie nie tylko o to, kiedy może ponownie uprawiać sport, ale też jak się do tego przygotować. Ważną kwestią jest bowiem odpowiednio dopasowany biustonosz sportowy po powiększeniu piersi. Jak go wybrać?

Kiedy mogę wrócić na siłownię po powiększeniu piersi?

To pytanie często pada w gabinecie. Nie będzie to jednak zaskoczeniem, że po operacji biustu zaleca się odczekać kilka tygodni, zanim podejmiemy się jakiejkolwiek aktywności. Zabieg wszczepienia implantów piersi jest operacją, jak każda inna, dlatego organizm potrzebuje czasu na rekonwalescencję. Zazwyczaj czas, który powinniśmy odczekać, zanim zdecydujemy się na sportowe wyzwania, to około 6 tygodni. Nie będzie niespodzianką, że dla każdej pacjentki ten czas może być różny, a ostateczną decyzję o powrocie do aktywności powinien podjąć lekarz na wizycie kontrolnej po zabiegu. Ograniczenie wysiłku po powiększeniu biustu jest związane przede wszystkim z założonymi szwami. Dodatkowa aktywność w tym czasie mogłaby przysporzyć kłopotów w postaci długo gojących się ran po wszczepieniu implantów. Równie częstym powikłaniem, które może być spowodowany zbyt wczesnym powrotem do aktywności sportowej, jest przemieszczenie się implantów. Może to spowodować nieestetycznie wyglądającą asymetrię piersi. 

Reklama

Kiedy już minie określony przez lekarza czas – pacjentki czym prędzej pakują się na rower czy na siłownię. Pozostaje jednak pytanie – jaki wybrać biustonosz sportowy po powiększeniu piersi?

biustonosz sportowy po powiększeniu biustu jaki wybrać

Czy biustonosz sportowy po powiększeniu biustu jest konieczny?

Przez kilka miesięcy po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Jej zadaniem jest podtrzymywanie powiększonego biustu. Po operacji piersi, wokół wszczepionego implantu wytwarza się specjalna torebka, której zdaniem jest utrzymywanie go w odpowiednim miejscu. Noszenie odpowiednio dobranego, uciskowego biustonosza zapobiega powikłaniu, którym może być przemieszczenie się implantu. Będzie to powodowało odkształcenia i deformację piersi. Biustonosz sportowy po powiększeniu biustu jest niezbędnym dodatkiem, dla każdej aktywnej kobiety i nie tylko! Z założenia, bielizna sportowa mocniej podtrzymuje piersi, co jest niezwykle ważne w okresie pooperacyjnym. W zależności od wybranego przez pacjentkę rozmiaru implantów powiększona pierś może osiągać nie tylko różne rozmiary, ale i wagę. Zbyt obciążona skóra piersi, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, może się nieestetycznie rozciągać. Efektem tego będzie obwiśnięcie piersi. 

kiedy należy nosić biustonosz sportowy po operacji biustu

Jak wybrać biustonosz sportowy po powiększeniu biustu?

Dobrze dobrany biustonosz sportowy po powiększeniu biustu powinien podtrzymywać piersi, jednocześnie nie uciskając ich zbyt mocno. Powinnaś czuć, że podczas biegania lub podskoków, twój biust utrzymuje się na wysokości klatki piersiowej i nie powoduje to dyskomfortu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, biustonosz sportowy po powiększeniu biustu można nosić nie tylko podczas aktywności sportowej, ale również w każdy inny dzień. Zapobiegnie to przemieszczaniu się implantów lub zbytniemu obciążaniu skóry piersi. Dobrze dobrany biustonosz ma także istotne znaczenie dla zdrowia Twojego kręgosłupa. Powiększone piersi ważą więcej, co jest dodatkowym obciążeniem dla pleców i może powodować ich ból.

Po operacji wybierz zatem specjalną bieliznę uciskową, a po czasie zaleconym przez lekarza – korzystaj z biustonoszy sportowych lub innej dobrze dobranej bielizny.

Powiązane wpisy