5 Najpopularniejszych operacji plastycznych wśród mężczyzn w 2017 roku

Poddawanie się operacjom plastycznym już od dłuższego czasu przestało być tematem tabu wśród kobiet. Wzrastająca popularność niektórych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej wśród mężczyzn pozwala dostrzec, że przestaje ona być tematem tabu szczególnie wśród mężczyzn. Panowie mają swoje powody aby poprawiać urodę. Pomimo tego, że presja społeczna nie kładzie aż tak dużego nacisku na wygląd mężczyzny, to niektóre zabiegi po prostu pozwalają wyglądać lepiej. Oto 5 najpopularniejszych zabiegów w 2017 roku w Stanach Zjednoczonych wg portalu Zwivel:

Korekcja powiek dolnych i górnych

O popularności tego zabiegu wśród panów pisaliśmy już całkiem niedawno. Panowie dają się przekonać akurat do tego zabiegu z kilku powodów. Po pierwsze, korekcja powiek pozwala w naturalny sposób uzyskać młodszy wygląd i „przytomniejsze” spojrzenie. Kolejnym powodem jest wygląd blizn, które są praktycznie niewidoczne. To pozwala panom w sposób dyskretny poprawić wygląd. Wydaje się, że wrażenie zmęczonych oczu jest szczególnie niepożądane nie tylko wśród kobiet. Korekcja powiek nie bez powodu jest jednym z ulubionych zabiegów wśród mężczyzn.

Reklama

Lifting szyi

Podwójny podbródek lub tzw. szyja indyka to nie jest problem wyłącznie ludzi po 40-tce, choć właśnie w tym czasie skóra znacznie traci na gęstości i jędrności, co powoduje, że skóra pomiędzy brodą a szyją wygląda nieestetycznie i dodaje lat. Kiedyś mówiono, że szyja to najbardziej wyraźny wyznacznik wieku i w jakimś sensie to prawda, bo tam skóra starzeje się znacznie szybciej. Lifting szyi, to popularny zabieg wśród panów, którzy mają problem właśnie w tym obszarze. Zabieg pozwala przywrócić dawny wygląd owalu twarzy i uwydatnić męską szczękę.

Korekcja nosa

W przypadku tego zabiegu, powodem do poprawienia kształtu nosa wśród panów, są nie tylko względy estetyczne, ale często także medyczne. Krzywa przegroda nosowa może utrudniać oddychanie, dlatego często korekcja nosa połączona jest wyrównaniem przegrody. Nos to centralna część twarzy, dlatego na operację poprawiającą jego wygląd decydują się często panowie o bardzo wydatnych, garbatych lub szerokich nosach.

Plastyka brody i podbródka

W Polsce ten zabieg nie jest jeszcze szczególnie popularny wśród mężczyzn, jednak wykonywany. Większa popularność tego zabiegu np. w USA z pewnością wiąże się postrzeganiem męskiej atrakcyjności. Dla niektórych mężczyzn silnie zarysowana szczęka i wyrazisty podbródek to bardzo męska cecha wyglądu. Zabieg plastyki podbródka wykonywany jest dość często z użyciem implantu, który ostatecznie modeluje dolną część twarzy i zmienia jej charakter na bardziej „męski”.

Liposukcja

Choć liposukcja nie może być sposobem na pozbycie się nadwagi, to może być metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej, która uporczywie odkłada się w niepożądanych miejscach. Mężczyźni, którzy najczęściej decydują się na liposukcję, chcą przywrócić swojej sylwetce właściwe proporcje. O ile u kobiet tkanka tłuszczowa odkłada się na biodrach i udach, tak u mężczyzn miejscami problematycznymi najczęściej jest brzuch oraz tzw. „boczki”. Liposukcja wymaga co najmniej dwutygodniowego okresu rekonwalescencji i wiąże się z pewnymi ograniczeniami przez jakiś czas, jednak mężczyźni i tak dość chętnie poddają się zabiegowi liposukcji.

Zestawienie został przygotowane na podstawie informacji zawartych w amerykańskim portalu Zwivel, który skupia społeczność amerykańskich chirurgów plastyków, lekarzy medycyny estetycznej oraz osób zainteresowanych zabiegami. Rynek amerykański jest najczęściej pewnym wyznacznikiem dla przyszłości trendów światowych. Warto się przyglądać danym z tamtego regionu, bo dość często okazują się one doskonałą prognozą dla Europy.

Powiązane wpisy