Korekcja powiek dolnych i górnych

Korekcja powiek jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Nazywany jest on również blepharoplastyką. Przez całe nasze życie, siła grawitacji przyciąga skórę w dół. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, dlatego dość łatwo się rozciąga i opada, dodając tym samym lat i pozbawiając młodego spojrzenia. Na czym polega zabieg korekcji powiek i jak się do niego przygotować?

Konsultacja z lekarzem

Jeśli Twoje górne powieki opadają a pod oczami zaczynają się tworzyć nieestetyczne worki, być może rozważasz poddanie się zabiegowi korekcji powiek.

Jeśli uznasz, że taki zabieg jest Ci potrzebny, przyjdź do nas i uzyskaj konkretne informacje. Pomogą ci one podjąć decyzję. Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z lekarzem chirurgiem. Podczas spotkania lekarz zapyta Cię o przebyte choroby. Ustali, czy konieczne będą dodatkowe badania  oraz oceni stan skóry wokół oczu sprawdzając, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych czy także dolnych. Konsultacja powinna służyć także omówieniu oczekiwań pacjenta i skonfrontowania ich z rzeczywistością.

 

Przygotowanie do zabiegu

Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem. Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny.

Nie jest to częste, lecz może się zdarzyć, że lekarz zleci Ci wykonanie dodatkowych badań i odbycie dodatkowych wizyt u lekarzy-specjalistów, aby wykluczyć ewentualne powikłania pooperacyjne.

 

Przebieg operacji korekcji powiek

Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent po zabiegu zostaje wypisany do domu. W niektórych, wyjątkowych wypadkach, pacjent pozostaje po zabiegu w klinice lecz zdarza się to bardzo rzadko.

Zabieg korekcji powiek górnych najczęściej polega na wykonaniu przez lekarza drobnych nacięć w załamaniu powieki górnej, usunięciu nadmiaru tkanki skórnej i tłuszczowej oraz na podciągnięciu skóry ku górze. Korekcja powiek dolnych wygląda podobnie, tyle że nacięcia wykonuje się na linii rzęs powiek dolnych. W trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu prawdopodobnie będzie Ci potrzebna asysta w powrocie do domu. Z pewnością nie powinno się prowadzić samochodu, dlatego też lepiej mieć zapewnioną opiekę na co najmniej kilka godzin po zabiegu. Możesz odczuwać dyskomfort, odrętwienie powiek oraz umiarkowany ból, który można zniwelować z pomocą zaleconych, doustnych środków przeciwbólowych. Oglądanie telewizji lub czytanie książek możliwe jest w ciągu pierwszej doby od zabiegu. Szwy ściągane są po upływie 5 dni od zabiegu. Powrót do normalnego życia możliwy jest już po około 7-10 dniach od zabiegu. W zależności od indywidualnych cech organizmu, zaróżowienie blizn może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Po tym czasie, blizny spowodowane nacięciami stają się praktycznie niewidoczne.

Zadzwoń i dowiedz się więcej na temat zabiegu korekcji powiek.

 

Zadzwoń dzisiaj

Zabieg korekcji powiek pozostawia efekt estetyczny, który może utrzymywać się nawet przez 20 latJego celem jest odmłodzenie twarzy przez wygładzenie skóry wokół oczu i nadanie spojrzeniu świeżego zrelaksowanego wyrazu. Bardzo często korekcję powiek wykonuje się ze względów zdrowotnych, ponieważ opadające powieki mogą utrudniać zdolność widzenia. Zabieg na ogół wpływa bardzo pozytywnie na ogólne samopoczucie pacjenta.