Plastyka brzucha

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia fałdu skórno-tłuszczowego z okolic brzucha. Decyzję o poddaniu się plastyce brzucha możesz podjąć zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Operacja ta jest bezpieczna i przynosi widoczne efekty, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością.

Ze względu na to, że przeprowadzana jest w mniejszym lub większym zakresie, istnieje kilka jej odmian. Różnią się one od siebie wielkością ciecia, czasem operacji, stopniem inwazyjności i okresem rekonwalescencji.

Jeśli inne metody na pozbycie się nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy brzucha nie przyniosły spodziewanych rezultatów, możesz rozważyć poddanie się abdominoplastyce.

Wskazania

Do najczęstszych wskazań, które kwalifikują Cię do zabiegu, należą:

  • luźna i obwisła skóra na brzuchu – zwykle jest wynikiem dużej utraty masy ciała, ciąży i zniekształceń pooperacyjnych,
  • nadwaga – zabieg nie jest jednak sposobem na walkę z otyłością,
  • bóle kręgosłupa – gdy wywołane są przez zbyt duży fałd skórno-tłuszczowy.

Jeśli masz wątpliwości, czy w twoim przypadku to najlepsza możliwa metoda, skonsultuj się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Do najczęstszych przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu, należą między innymi:

  • choroby psychiczne,
  • zakrzepica żylna,
  • ciąża,
  • aktywna infekcja,
  • miesiączka,
  • niemożliwe do spełnienia oczekiwania pacjenta,
  • nieleczone:
    – choroby serca,
    – nadciśnienie tętnicze,
    – zaburzenia hormonalne,
  • nieleczona cukrzyca,
  • nieuregulowana astma oskrzelowa.

Przygotowanie do zabiegu

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się w trakcie konsultacji z chirurgiem. Aby móc ocenić, czy nadajesz się do tego rodzaju operacji, przeprowadzi on szczegółowy wywiad medyczny i zleci wykonanie niezbędnych badań.

W trakcie rozmowy będziesz też mógł / mogła skonfrontować swoje oczekiwania z możliwościami, jakie daje plastyka brzucha. Dowiesz się również o możliwych powikłaniach po takim zabiegu.

Jeśli chodzi o szczegółowe zalecenia przedoperacyjne, na miesiąc przed wyznaczonym terminem zabiegu odstaw palenie tytoniu. Gdyby zaszła taka potrzeba, w porozumieniu z innym lekarzem specjalistą będziesz musiał/musiała odstawić niektóre leki.

Abdominoplastyka – zabieg

Plastyka powłok brzucha zwykle przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

W trakcie operacji chirurg działa dwutorowo. Dokonuje cięcia w okolicy spojenia łonowego, po czym oddziela skórę od mięśni. Następnie zszywa mięśnie i wycina nadmiar skóry, a jej pozostałą część naciąga. Tym samym po operacji twój brzuch jest płaski i napięty. Modelując mięśnie proste brzucha, chirurg podkreśla też talię.

Zakres cięcia oraz ilość wyciętej skóry i tkanki tłuszczowej zależy od rodzaju przeprowadzonej abdominoplastyki.

Wszystkie zabiegi dotyczące ciała

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja po zabiegu

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, do domu zostaniesz wypisany / wypisana dzień lub dwa po zabiegu. Przez 1 miesiąc noś specjalną bieliznę uciskową, która przyspieszy gojenie i ułatwi odpowiednie ułożenie skóry po zabiegu.

Ból, który zwykle utrzymuje się przez kilka pierwszych dni, możesz złagodzić za pomocą przepisanych przez lekarza środków przeciwbólowych.

Na zdjęcie opatrunków należy zgłosić się po 7 dniach od operacji. Wówczas otrzymasz też instrukcję, jak postępować z ranami pooperacyjnymi oraz w jaki sposób masować brzuch, by zmniejszyć obrzęki i przyspieszyć gojenie.

Pierwsze dwa, a nawet trzy tygodnie przeznacz przede wszystkim na odpoczynek.Unikaj w tym czasie długotrwałego siedzenia lub leżenia w niezmienionej pozycji. Zachowaj umiarkowaną aktywność ruchową, ale nie sportową. Przez pół roku nie wystawiaj skóry brzucha na działanie promieni słonecznych.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Plastyka brzucha’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’plastyka brzucha’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035