Odstające uszy, a także ich nietypowy kształt to główne, ale nie jedyne powody, dla których możesz zdecydować się na korekcję uszu. Ten zabieg chirurgii plastycznej pomoże ci zniwelować defekty małżowiny usznej i uzyskać taką jej formę, która spełniać będzie twoje oczekiwania. Korekta uszu to bardzo popularny zabieg, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Jeśli odstające uszy lub ich nietypowy kształt przeszkadzają ci w codziennym życiu i wpływają na twoje relacje z innymi, zabieg korekcji uszu może okazać się pomocny. Zabieg wykonywany jest także u dzieci powyżej 14 roku życia, a wyjątkowo u dzieci w wieku powyżej 7 roku życia.

Więcej

Rynoplastyka, czyli korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Powodem decyzji o zabiegu jest nie tylko poprawa wyglądu tej ważnej części twarzy, ale też względy zdrowotne. Jeśli kształt lub wielkość twojego nosa wpływa niekorzystnie na twój wygląd oraz na samoocenę i samopoczucie, możesz to zmienić. Również w sytuacji, gdy masz poważne problemy z oddychaniem, zabieg korekcji nosa może okazać się pomocny. I choć okres rehabilitacji jest dość długi, to korzyści, jakie ze sobą niesie ze sobą ten zabieg, z pewnością są tego warte.

Więcej

Korekta powiek nazywana również blefaroplastyką to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, chirurg może to zrobić w trakcie jednego zabiegu lub też oddzielnie. Nie zawsze bowiem, zmiany wymagające ingerencji chirurgicznej pojawiają się tak na powiekach górnych jak i dolnych.

Więcej

Zwykle pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają miedzy 40 a 50 rokiem życia i to właśnie wtedy najlepiej skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Sprawi on, że Twoja skóra znów będzie napięta i bardziej elastyczna, a twarz odzyska wcześniejszy owal. Jak łatwo się domyślić, zmiany te wpłyną nie tylko na Twój wygląd, ale też na samopoczucie. Lifting twarzy pozostawia trwały efekt odmładzający.

Więcej

Jednym ze skutecznych, a zarazem bezpiecznych sposobów na powiększenie ust jest wstrzyknięcie do tkanek warg preparatu wypełniającego, długo lub średnio wchłanialnego. Każdy z nich odznacza się najwyższym standardem jakości bezpieczeństwa. Efekty mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat. Usta można także powiększać chirurgicznie. Odbywa się to zwykle w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu względnego nadmiaru skóry w zagłębieniu pod nosem i wywinięciu czerwieni wargi górnej. W tym przypadku możemy mówić o efekcie trwałym.

Więcej

Powiększenie piersi to dla wielu kobiet zabieg, który pomaga im uwolnić się od kompleksów oraz zwiększyć pewność siebie, co często pozytywnie wpływa na relację z partnerem. Dzięki możliwościom, jakie oferuje dziś chirurgia plastyczna, możesz wybrać zarówno implanty okrągłe, jak i anatomiczne. Dostępnych jest też wiele rozmiarów, dzięki czemu chirurg plastyk może odpowiednio wymodelować twój biust. Tym samym efekt końcowy będzie zgodny z twoimi oczekiwaniami i anatomiczną budową twojego ciała.

Więcej

Wiotczenie skóry związane z wiekiem, karmienie po urodzeniu dziecka oraz sam ciężar piersi to najczęstsze przyczyny ich opadania. Jeśli podobnie jest w twoim przypadku i zastanawiasz się, czy możliwe jest podniesienie piersi, by odzyskały wcześniejsze krągłości, skonsultuj się z chirurgiem plastycznym. Zabieg podniesienia piersi wykonywany jest na całym świecie i wiąże się z wieloletnim doświadczeniem chirurgów. Oznacza to, że możesz być spokojna o efekty i korzyści, jakie ze sobą niesie.

Więcej

Lifting biustu z implantem to połączenie dwóch zabiegów w jednym. Problem opadających piersi dotyczy wielu kobiet i wynika z przyczyn często od nich niezależnych. Biust może utracić swoją jędrność, kształt i sprężystość z powodu starzenia się włókien kolagenowych, karmienia piersią, czy też odchudzania. Jeśli zależy Ci nie tylko na podniesieniu, ale też na powiększeniu piersi, ten zabieg chirurgii plastycznej może okazać się pomocny.

Więcej

Operacja plastyczna biustu przychodzi z pomocą zarówno kobietom, które marzą o większym biuście, jak i tym, których natura obdarzyła zbyt dużym jego rozmiarem. Jeśli duże piersi utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie i uprawianie sportu oraz sprawiają, że źle czujesz się ze swoim ciałem, pomocne może okazać się zmniejszenie piersi. To zabieg, który przyniesie ci ulgę i komfort.

Więcej

Lipotransfer to zabieg, w którym wykorzystywany jest w pełni naturalny wypełniacz płytkich i głębokich zmarszczek. To metoda modelowania sylwetki, w której wykorzystywany jest twój tłuszcz pobierany z wybranej części ciała i przeszczepiany w docelowe miejsce. Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej stosowany jest też do poprawiania owalu twarzy, podniesienia opadających policzków oraz rewitalizacji skóry dłoni i twarzy.

Więcej

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem popularnym zarówno pośród kobiet jak i wśród mężczyzn. Liposukcja brzucha i innych partii ciała to zabieg, który służy przede wszystkim modelowaniu sylwetki. Tym samym nie być traktowany jako sposób walki z otyłością, a jedynie jako pomoc w uwolnieniu od nadmiaru tłuszczu w wybranych partiach ciała. Warto wiedzieć, że dysproporcje w jego rozmieszczeniu nie muszą wynikać ze złej diety, czy nadmiaru spożywanych pokarmów, ale także z predyspozycji genetycznych, przebytych chorób, przyjmowanych leków i braku aktywności fizycznej.

Więcej

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia fałdu skórno-tłuszczowego z okolic brzucha. Decyzję o poddaniu się plastyce brzucha możesz podjąć zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Operacja ta jest bezpieczna i przynosi widoczne efekty, dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością. Ze względu na to, że przeprowadzana jest w mniejszym lub większym zakresie, istnieje kilka jej odmian. Różnią się one od siebie wielkością ciecia, czasem operacji, stopniem inwazyjności i okresem rekonwalescencji.

Więcej

Plastyka ramion to zabieg chirurgiczny skierowany do osób, u których skóra na ramionach lub udach jest wiotka i zaczyna opadać. Staje się to przyczyną dyskomfortu i dla wielu pacjentów może stanowić duży problem estetyczny. Dotyczy to zarówno osób starszych, jak i tych, które osiągnęły sukces w pozbyciu się nadwagi.

Więcej

Lifting brazylijski to transfer własnego tłuszczu z miejsca, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej do obszaru pośladków. Może być wykorzystany jako sposób na uzupełnienie brakującej tkanki, uwypuklenie pośladków, nadanie im bardziej okrągłego kształtu i ogólne poprawienie ich wyglądu. Bogaty w komórki macierzyste tłuszcz sprzyja poprawie jędrności skóry i wpływa na jej wygładzenie.

Więcej

Labioplastyka to jeden z zabiegów, które ma do zaoferowania ginekologia korekcyjna. Dzięki tej młodej dziedzinie chirurgii plastycznej możesz poprawić wygląd oraz funkcję zewnętrznych narządów płciowych. Niektóre ze zmian anatomicznych nie tylko obniżają satysfakcję z kontaktów seksualnych, ale powodują także ból lub dyskomfort w życiu codziennym, sporcie lub aktywnym wypoczynku.

Więcej

Drobne zabiegi skórne pomagają uwolnić się od zmian, które ze względu na swoje umiejscowienie i rozmiar nie podlegają leczeniu w ramach chirurgii ogólnej lub onkologicznej. Usuwanie znamion, guzków i blizn przeznaczone jest dla osób, dla których zmiany te stanowią źródło problemów natury estetycznej. Znamiona barwnikowe, pieprzyki lub łagodne guzki umiejscowione w widocznych miejscach często stanowią powód do kompleksów i są źródłem obniżonego samopoczucia.

Więcej