Faq

FAQ

Każda zmiana w życiu (a zwłaszcza ta diametralna) niesie ze sobą mnóstwo pytań. Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która z pewnością wiąże się z takimi zmianami. Zabieg operacyjny to poprawa, korekcja, ale de facto gruntowna zmiana wyglądu części naszego ciała. Dodatkowo, każdy z Pacjentów prowadzi nieco inny tryb życia. Niektórzy są wyjątkowo aktywni ruchowo, inni – przeciwnie nie obciążają się nadmiernie lub nawet ich codzienność jest wyjątkowo spokojna. Jeśli do tego dołożyć kilka 'niewiadomych’ związanych z reakcją na znieczulenie – możemy dotrzeć do listy najczęściej zadawanych pytań. Oto i ona + nasze odpowiedzi.

Zalecany czas, dla pełnego bezpieczeństwa pozabiegowego to 2 miesiące. Należy jednak zwrócić uwagę na charakter pracy Pacjentki, jej aktywność. Wówczas czas ten może być dłuższy.

Przykurcz torebkowy może pojawić się po zabiegu powiększenia piersi z użyciem implantu. Jako ciało obce, implant zostaje otoczony przez torebkę tkanki bliznowatej, co jest normalną odpowiedzią fizjologiczną organizmu.
Problem pojawia się wówczas, gdy torebka twardnieje i ściska implant, co prowadzi do zniekształcenia piersi, zmiany położenia implantu i dolegliwości bólowych. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza operującego.

Tak, można poddać się operacji w trakcie miesiączki i nie wpływa to na sam przebieg zabiegu. Jeśli jednak pacjentka uzna, że będzie to dla niej niekomfortowe, może poprosić o zmianę terminu operacji.

Medycznym zaleceniem jest czas około 8 tygodni. Jednak wykonywany rodzaj pracy, wymagający podnoszenia, angażowania rąk, mięśni klatki piersiowej jest bardzo indywidualny.

Nacięcie w kształcie kotwicy wykonywane jest w przedniej części tułowia w celu usunięcia nadmiaru ciała i połączone jest z repozycjonowaniem pępka. Tego rodzaju technika operacyjna wskazana jest u kobiet, które są po kilku ciążach. Nierzadko w takiej sytuacji skóra brzucha i ciała traci jędrność i jest mocno naciagnięta.
Inną grupą osób, które borykają się z nadmiarem skóry są pacjenci, którzy w krótkim czasie bardzo dużo stracili na wadze.

Tak naprawdę ostateczny efekt po operacji nosa można ocenić dopiero po roku. Przez cały ten czas trwa rekonwalescencja po zabiegu i stopniowo ustępuje obrzęk. Niemniej jednak, zawsze jest to kwestia indywidualna, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, po jakim czasie opuchlizna zniknie całkowicie.

Efekt powiększenia piersi można w pełni zobaczyć dopiero po kilku miesiącach od zabiegu. Dopiero wtedy ustępuje obrzęk i piersi układają się w odpowiedni sposób. Ważne, by stosować się do zaleceń lekarza operującego i przez cały czas rekonwalescencji nosić specjalny stanik.

Tak, przynajmniej jeden paznokieć na palcu dłoni powinien być wolny od jakiegokolwiek lakieru, w tym hybrydowego. W przypadku, gdyby w trakcie operacji doszło do pogorszenia stanu zdrowia pacjentki, jednym z objawów jest sinienie paznokci.

Ze względu na to, iż w trakcie ciąży dochodzi do dużych zmian w gruczołach piersiowych, dobrane przed tym okresem implanty mogą nie spełniać należycie swoich funkcji, uciskając jednocześnie naczynia krwionośne i nerwy. Poza tym powiększony gruczoł piersiowy może doprowadzić do uszkodzenia implantu. Dlatego warto przełożyć operację powiększenia piersi na czas po urodzeniu dziecka.

Z naszej pomocy skorzystało już ponad 1000 pacjentów.

Zaufaj mojej wiedzy i doświadczeniu.

Drodzy pacjenci
Do 05.08 przebywamy na urlopie. Ale spokojnie.... trzymamy rękę na pulsie 😉
Wszelkie informacje o zabiegach znajdziecie Państwo na naszej stronie: czopkiewicz.pl
Rejestracja konsultacji i wizyt kontrolnych:
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów, kontakt:
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Drodzy pacjenci
Rejestracja konsultacji i wizyt
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów:
Do 05.08 przebywamy na urlopie.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤