Korekcja uszu

Korekcja uszu jest zabiegiem chirurgii plastycznej, dzięki któremu można zniwelować defekty małżowiny usznej, takie jak odstawanie lub kształt. Jest to bardzo popularny zabieg, często przeprowadzany nawet u dzieci.

Problem odstających uszu z powodów wrodzonych dotyczy sporej części populacji. Osoby, którym defekt ten przeszkadza w znacznym stopniu, chętnie poddają się zabiegowi korekcji, pozbywając się tym samym kompleksów i niepotrzebnego stresu związanego z wyglądem.

Wskazania i przygotowanie do zabiegu

Korekcji uszu mogą poddać się osoby o dobrym zdrowiu, które chcą, aby ich uszy były bardziej przylegające lub nabrały innego kształtu. Czasem defekt polega tylko na odwinięciu płatków usznych. W zależności od wieku, zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, choć u ludzi dorosłych i nastolatków operację najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Podczas konsultacji, lekarz poinformuje pacjenta o zaleceniach przed zabiegiem. Niewskazane jest na przykład zażywanie leków zmieniających krzepliwość krwi jak np. aspiryna. Ponadto, każdy pacjent podczas konsultacji otrzymuje indywidualne wskazania od lekarza, a czasem zalecenie przeprowadzenia dodatkowych badań.

Przebieg zabiegu korekcji uszu

Technika operacyjna uzależniona jest od rodzaju wady. Sama operacja trwa zwykle do około 1,5 godziny. Chirurg najczęściej wykonuje niewielkie nacięcia skóry na tylnej powierzchni ucha i modeluje część chrzęstną w odpowiedni sposób. Skóra jest zszywana, a na ucho i głowę nakładany jest opatrunek.

Przebieg rekonwalescencji

Powrót do codziennego, normalnego funkcjonowania uzależniony jest od indywidualnych cech człowieka. Najbardziej uciążliwy dla pacjenta okres trwa zwykle około tygodnia. W tym czasie konieczne jest noszenie opatrunku. Może także występować dyskomfort oraz niewielka bolesność, którą można uśmierzyć za pomocą przepisanych środków przeciwbólowych. Po około tygodniu, usuwa się opatrunek z głowy a szwy są ściągane. O ile nie wystąpią dodatkowe komplikacje, pacjent może wrócić do normalnych zajęć. Blizna umiejscowiona jest za uchem, dlatego nie jest widoczna nawet wtedy, kiedy rana całkowicie się jeszcze nie wygoiła.

Korekcja uszu nie jest zabiegiem wyłącznie estetycznym. Ma na celu poprawę wyglądu pacjenta, a co za tym idzie, także jego samopoczucia i przyczynia się do dobrostanu psychicznego i fizycznego. Jeśli Twoim problemem są odstające uszy, zadzwoń i umów się na konsultację. Chirurg - plastyk Krzysztof Czopkiewicz odpowie na każde Twoje pytanie dotyczące zabiegu korekcji uszu.

Cena zabiegu podana jest w cenniku. Sprawdź lub zadzwoń.
Nasz Cennik

Zadzwoń dzisiaj