Lipofilling – brazylijski lifting

Lipofilling to zabieg polegający na korygowaniu wad estetycznych z pomocą tkanki tłuszczowej  pacjenta. Ogromną zaleta transferu tłuszczu jest użycie w pełni naturalnego materiału, dzięki czemu ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych w zasadzie nie występuje. Lipofilling może być stosowany w modelowaniu sylwetki, wypełnianiu twarzy lub korekcji wad estetycznych spowodowanych ubytkiem tkanek.

Dla kogo przeznaczony jest lipofilling?

Własny tłuszcz może być przetransferowany właściwie w każde miejsce, w którym potrzebna jest korekcja. Własnym tłuszczem można w sposób bezpieczny korygować wiele dysproporcji sylwetki, szczególnie w okolicach brzucha, pośladków, ud, oraz ramion. Tłuszcz pozyskany w wyniku liposukcji i oczyszczenia, to także materiał wykorzystywany w zabiegach powiększania ust, wypełnianiu zmarszczek oraz w przypadku urazowych ubytków tkanek np. po wypadkach lub ubytków spowodowanych przebytymi chorobami.

Czym  jest lifting brazylijski?

Lipofilling w odniesieniu do pośladków potocznie określany jest także jako brazylijski lifting

Rozumie się przez to transfer własnego tłuszczu z miejsca gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej do obszaru pośladków w celu poprawienia ich wyglądu, uzupełnienia brakującej tkanki lub uwypuklenia lub nadania pośladkom bardziej okrągłego kształtu z powodów estetycznych.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz ocenia problem i dostosowuje najlepsze dla pacjenta rozwiązanie. Podczas spotkania lekarz przeprowadza wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia i wyklucza przeciwwskazania. Jest to także dobry moment na informowanie pacjenta o ewentualnych ryzykach wystąpienia niepożądanych powikłań oraz rozwianie wątpliwości dotyczących zabiegu. Przed zabiegiem lekarz może zlecić wykonanie niektórych badań.

Jak wygląda zabieg?

Aby dokonać transferu tkanki tłuszczowej pacjenta z jednego miejsca w drugie, trzeba najpierw wykonać zabieg liposukcji, popularnie zwanym odsysaniem tłuszczu. Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, choć w uzasadnionych przypadkach lekarz może zdecydować o zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Następnie, pobrany tłuszcz poddawany jest procesowi oczyszczania, dzięki czemu w docelowe miejsce trafia już pełnowartościowy materiał, który w sposób naturalny przyjmie się w nowym miejscu. Ostatni etap zabiegu, to aplikowanie tłuszczu z pomocą strzykawek oraz kaniuli. Ta część zabiegu odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Rekonwalescencja po lipofillingu

Pacjent najczęściej wypisywany jest do domu w dniu zabiegu. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić noszenie specjalnej odzieży uciskowej. Okres rekonwalescencji trwa około tygodnia. W miejscu pobierania oraz aplikowania tkanki tłuszczowej mogą pojawić się obrzęki i siniaki, które najczęściej ustępują po upływie kilku dni. Przez okres dwóch tygodni należy unikać większego wysiłku fizycznego oraz przebywania w wysokich temperaturach.

Korzyści z zabiegu przeszczepu tłuszczu

Lipofilling to doskonała metoda dająca możliwość poprawiania wielu defektów i niedoskonałości ciała. Własny tłuszcz jest materiałem biologicznie kompatybilnym, dlatego całkowicie bezpiecznym dla pacjenta. Zabiegi z zastosowaniem transferu tłuszczu dają naturalne, widoczne i trwałe efekty. Jak wspomniano, najczęściej kojarzony jest z zabiegiem powiększania pośladków, który zdobył ogromną popularność w krajach Ameryki Południowej. Własny tłuszcz stosowany jest bardzo szeroko w chirurgii plastycznej, dzięki czemu można nie tylko poprawiać niedoskonałości, ale realnie walczyć z defektami, które najczęściej pojawiają w wyniku urazów, przebytych chorób lub przyjmowanych leków.

Jakie są przeciwwskazania?

Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

  • choroby autoimmunologiczne
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • problemy z krzepliwością krwi
  • infekcje skórne w okolicy przeprowadzanego zabiegu
  • nowotwory oraz okres leczenia onkologicznego
  • ciąża oraz okres karmienia piersią

W klasycznym przebiegu liftingu brazylijskiego operator pobiera tkankę tłuszczową z jednego konkretnego obszaru ciała wykazującego jej nadmiar. Istnieje możliwość poszerzenia zabiegu o odsysanie tłuszczu z kilku miejsc. Poszerza to jednak zakres operacji i każdorazowo wymaga analizy ze strony chirurga.

Zadzwoń dzisiaj

Chcesz wiedzieć więcej na temat zabiegów przeszczepiania tłuszczu – lipofillingu? Zadzwoń jeszcze dzisiaj.