Operacje piersi

Korekcja piersi polega na powiększeniu, redukcji lub zmianie kształtu piersi poprzez operację chirurgiczną. Celem zabiegów z tej grupy jest poprawa wyglądu – nadanie im kształtu i wielkości proporcjonalnych do sylwetki.

Powiększanie piersi

Wskazania do operacji

  • małe piersi, które nie pasują do sylwetki
  • mały i opadający biust, powstały głównie w wyniku ciąży oraz karmienia piersią
  • asymetria piersi
  • wrodzony niedorozwój jednej lub obu piersi

Kształt i rozmiar piersi korygowany jest najczęściej z pomocą protez silikonowych, które wkłada się pod gruczoł sutkowy lub pod mięsień piersiowy większy. Operacja powiększania piersi poprzedzona jest konsultacją z chirurgiem. Lekarz najpierw omówi stan zdrowia pacjentki oraz przyszły kształt i rozmiar biustu. Ustalając wielkość piersi bierze się pod uwagę wzrost, budowę ciała oraz szerokość klatki piersiowej pacjentki. Kobieta może zdecydować o rodzaju wkładek silikonowych.

Dostępne są dwa rodzaje implantów: wkładki okrągłe oraz wkładki anatomiczne, które kształtem zbliżone są do naturalnych piersi.

Przygotowanie i przebieg zabiegu powiększenia piersi

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka powinna charakteryzować się dobrym zdrowiem. Wszelkie infekcje mogą być powodem przesunięcia zabiegu. Przed operacją chirurg najczęściej zleca wykonanie dodatkowych badań. Bezpośrednio przed operacją nie należy pić ani jeść, natomiast sam  zabieg trwa około 1,5 godziny.

Przez pierwsze godziny po zabiegu pacjentka może czuć się obolała i senna. To normalna reakcja po zastosowanym znieczuleniu. Zwykle też po zabiegu kobieta zostaje wypisana do domu po 1-2 godzinach. W niektórych przypadkach może być poddana hospitalizacji na około 24 godziny. Jeśli proces dochodzenia do siebie przebiega bez przeszkód, lekarz zaleci wypisanie do domu.

Przez kilka tygodni po operacji pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz, który pełni także rolę bandaża. Obrzęki mogą utrzymywać się nawet kilkanaście tygodni, a pełny efekt widoczny będzie po około dwóch miesiącach. W czasie rekonwalescencji należy unikać słońca, a początkowo podnoszenia rąk do góry i forsownych ćwiczeń.

 

Pracujemy wyłącznie na implantach najwyższej klasy tworzonych zgodnie z najnowszą wiedzą światowej implantologii.

Ich cena jest wliczona w koszt prowadzenia zabiegów. Dokładne ceny operacji piersi znajdziesz w cenniku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, dzwoń:

 

Zadzwoń dzisiaj

Redukcja piersi

Operacji redukcji piersi zwykle poddają się kobiety, które nie są zadowolone ze swoich piersi z powodów estetycznych lub zdrowotnych.  Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry wraz z częścią tkanki tłuszczowej i gruczołowej i nadaniu piersiom pożądanych wielkości i kształtu.

Wskazania estetyczne – zbyt duży biust nie zawsze pasuje do sylwetki. Część kobiet nie akceptuje rozmiaru swoich piersi, dlatego też stara się go ukryć pod szerokim ubraniem. Redukcja może przywrócić komfort psychiczny i poprawić jakość życia.

Występują również dość częste wskazania medyczne – zbyt duży biust powoduje wady postawy i bóle kręgosłupa. Czasem jest przeszkodą podczas wykonywania niektórych zawodów lub uprawiania sportu.

Przebieg zabiegu

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a procedury przygotowań do zabiegu są bardzo podobne do tych, które obowiązują przy powiększaniu piersi. Podczas konsultacji lekarz pyta o stan zdrowia i informuje pacjentkę o wszystkich ewentualnych zagrożeniach i powikłaniach. Indywidualnie ustalany jest docelowy rozmiar piersi. Zwykle przed operacją konieczne jest wykonanie niektórych badań.

Operacja trwa od 3 do 5 godzin. Po wybudzeniu, pacjentka zwykle pozostaje w klinice pod okiem lekarza około 24 godzin. Przed wypisem do domu kobieta otrzymuje indywidualne zalecenia oraz wskazania do całodobowego noszenia specjalnego biustonosza przez kilka tygodni. Przez pierwsze tygodnie piersi mogą być twarde i obrzęknięte, jednak to tylko chwilowy objaw. Pełny efekt widoczny jest po około 3 miesiącach.

Zabieg podniesienia piersi

Korekcja piersi polegająca na wycięciu nadmiaru skóry i przesunięciu brodawki oraz otoczki. Przy podnoszeniu piersi nie stosuje się protez silikonowych. Zabieg ma na celu wyłącznie podniesienie opadających piersi i ma wymiar estetyczny.

Zabiegowi najczęściej poddają się kobiety, które cierpią z powodu nadmiernie opadającego biustu np. w wyniku karmienia piersią. Po operacji podniesienia biust jest jędrniejszy i wygląda młodziej.

Przebieg operacji

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską podczas której omawiane są oczekiwania pacjentki oraz jej stan zdrowia. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego często niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań. Podczas spotkania z lekarzem pacjentka otrzymuje informację o ewentualnych powikłaniach i zaleceniach po operacji.

Zabieg trwa około 2 godzin. Polega na usunięciu nadmiaru skóry, przesunięciu brodawki i nadaniu piersiom kształtu. Nacięcia wykonywane są wzdłuż naturalnego załamania, dlatego nie są później widoczne. Przez pierwsze tygodnie po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza, który pomaga ostatecznie ukształtować piersi. Pełny efekt widoczny jest po około 3 miesiącach. Do tego czasu piersi mogą być wrażliwe i obrzęknięte.

Zabieg powoduje bardzo dobry efekt estetyczny bez konieczności stosowania implantów. W znaczny sposób odmładza wygląd piersi, co często ma dobry wpływ na samopoczucie kobiety.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń teraz i dowiedz się więcej o zabiegach podniesienia piersi

 

Zadzwoń dzisiaj

Podniesienie piersi z implantem

Zabieg jest połączeniem podniesienia oraz powiększenia piersi. Polega na wycięciu nadmiaru skóry, przesunięciu brodawki i otoczki w górę oraz uzyskania objętości dzięki zastosowaniu implantów. Dzięki operacji kobieta zyskuję jędrne, wyżej ustawione piersi o właściwym kształcie.

Przebieg zabiegu

Zabieg stosuje się u kobiet, których biust ma tendencje do opadania, najczęściej w wyniku ciąży, karmienia piersią lub przez siły grawitacji. Operację poprzedza konsultacja z chirurgiem podczas której omawiane są oczekiwania, docelowy rozmiar i kształt. Pacjentka jest informowana o ewentualnych zagrożeniach wynikających z faktu poddania się operacji oraz o wszelkich zaleceniach przed i pooperacyjnych.

Operacja trwa od 3 do 5 godzin i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Po przebudzenia pacjentka może czuć się senna, może także odczuwać ból. Hospitalizacja trwa około 24 godzin – po tym czasie pacjentka zostaje z zaleceniami wypisana do domu. Przez pierwsze kilka tygodni konieczne jest noszenie biustonosza uciskowego. W tym czasie należy zrezygnować z opalania skóry oraz większej aktywności fizycznej. Podczas rekonwalescencji piersi kobiety poddawane są kontroli. Efekt całkowity widoczny jest po około 6 miesiącach po zabiegu.