Zabiegi drobne

Usuwanie znamion i guzków

Celem zabiegu jest usunięcie drobnych znamion barwnikowych lub łagodnych guzków, które ze względu na umiejscowienie lub rozmiar nie podlegają leczeniu z zakresu chirurgii ogólnej lub onkologicznej. Zabiegi usunięcia tego typu zmian wykonuje się zarówno ze względów estetycznych jak i medycznych.

Znamiona barwnikowe, pieprzyki lub łagodne guzki umiejscowione w widocznych miejscach często stanowią powód do kompleksów i obniżają samopoczucie. Jednocześnie zmiany skórne schowane pod ubraniem, często narażone są na otarcia odzieży lub kontakt z kosmetykami czy detergentami. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest drobny zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu przeszkadzających zmian.

Przebieg zabiegu

Chirurg indywidualnie dobiera technikę operacyjną do zaistniałej zmiany. Szczegóły ustalane są podczas konsultacji. Zabiegi usuwania znamion lub guzków najczęściej nie wymagają szczególnych przygotowań. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, a pacjent może normalnie funkcjonować niemal natychmiast po usunięciu zmiany.

Efektem zabiegu jest trwałe pozbycie się zmian, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu lub wyglądają nieestetycznie. Jeśli posiadasz guzki, pieprzyki, które w jakikolwiek sposób są dla Ciebie uciążliwe – umów się na konsultację do doktora Czopkiewicza.

Zadzwoń teraz

Korekcja blizn

Celem tego zabiegu jest usunięciu widocznych blizn powstałych w wyniku urazów lub przebytych operacji. Blizny usuwa się z pomocą różnych technik operacyjnych, a ich zastosowanie zależy od   rodzaju zmian. Każdorazowo przebieg działań lekarz ustala z pacjentem indywidualnie.

Dzięki technice dostosowanej do typu blizny, można je w znacznym stopniu skorygować lub spowodować, że staną się niemal niewidoczne. Techniki operacyjne obejmują m.in. plastyki miejscowe, zastosowanie ekspanderów, przeszczepy skóry,. Powodzenie operacji i efekt końcowy w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta do gojenia się ran. Nie bez znaczenia jest tuta również stopień stosowania się do zaleceń. Niektórych blizn nie można całkowicie zlikwidować, można jednak znacznie poprawić ich widoczność i wygląd.

Zabiegi zwykle wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Podczas konsultacji lekarz przekazuje dokładne wskazania dotyczące pielęgnacji blizn przed i po zabiegu. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Zwykle po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania niemal natychmiast, jednak przez okres rekonwalescencji powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. Jeśli zmagasz się z bliznami, które są dla ciebie przeszkodą estetyczną – umów się na konsultację. Chirurg plastyczny, doktor Czopkiewicz, oceni rodzaj blizny i zaproponuje leczenie.

Sprawdź ceny drobnych zabiegów