Powiększanie ust

Powiększanie ust polega na wstrzyknięciu do tkanek warg preparatów długo lub średnio wchłanialnych o najwyższych standardach jakości bezpieczeństwa. Efektem tego zabiegu są usta pełniejsze, kształtne i sprawiające wrażenie bardziej nawilżonych.

Najczęściej stosowaną metodą powiększania ust jest wstrzyknięcie odpowiedniego preparatu wypełniającego. Efekty, w zależności od zastosowanego wypełniacza  utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat. W przypadku niektórych preparatów można mówić o efekcie trwałym. Czasem, przy bardzo określonych wskazaniach anatomicznych, stosuje się plastykę chirurgiczną, polegającą na korekcie kształtu ust poprzez przeniesienie czerwieni wargowej lub plastyce okolicy podstawy nosa.

Wskazania i przeciwwskazania do powiększenia ust

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które chcą powiększyć usta, poprawić ich kształt. Rodzaj metody dobierany jest według potrzeb pacjenta. Jeśli zabieg miałby polegać na użyciu preparatu wypełniającego, przeciwwskazaniem do jego wykonania mogą być choroby nowotworowe oraz stany zapalne takie jak opryszczka.

Plastyka chirurgiczna jest zabiegiem bardziej inwazyjnym i tu przeciwwskazań może być znacznie więcej. Ostatecznie o kwalifikacji konkretnego przypadku zdecyduje chirurg plastyk.

W czasie zabiegu

Zabieg powiększania ust z pomocą wypełniacza wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt widoczny jest niemal natychmiast, jednak przez kilka pierwszych dni mogą pojawić się zasinienia i opuchlizna. Plastyka chirurgiczna ust wymaga użycia skalpela. Podczas zabiegu wykonywane są nacięcia dzięki którym chirurg ukształtuje usta. Ten zabieg wymaga nałożenia szwów a pełen efekt widoczny jest po około 6 tygodniach.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu z użyciem preparatu wypełniającego okres rekonwalescencji jest dość krótki. Przez pierwsze dni mogą pojawić się zasinienia i obrzęki. W tym czasie lepiej unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu nie należy wystawiać twarzy na słońce ani korzystać z solarium.

Plastyka chirurgiczna ust – tu okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy. Po kilku dniach ściągane są szwy. Blizny mogą być widoczne przez kilka tygodni. Przez pierwsze 2-3 tygodnie lepiej unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz promieniowania ultrafioletowego. Efekt końcowy widoczny będzie po około 6 tygodniach.

Powiększanie ust, to od kilku lat jeden z popularniejszych zabiegów poprawiających urodę. Właściwe użycie wypełniacza poprawia kontur ust oraz ich wyeksponowanie. Dzięki delikatnemu powiększeniu ust możliwa jest w znaczny sposób optyczna poprawa proporcji i rysów twarzy. Zabieg ten, w przypadkach deformacji ust może mieć również wskazania medyczne. Jeśli masz wątpliwości jak jest w Twoim przypadku zadzwoń jeszcze dzisiaj:

 

Zadzwoń dzisiaj

Zapraszamy na konsultację z doktorem Czopkiewiczem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i dobierze metodę powiększenia ust.