Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipotransfer

Tkanka tłuszczowa pacjenta jest doskonałym, naturalnym wypełniaczem. Tłuszcz pobrany z ciała można wykorzystać do wypełnienia między innymi: zmarszczek, usunięcia blizn, powiększenia ust.

Ryzyko wystąpienia powikłań i reakcji alergicznych jest niewielkie, a efekty po zabiegu można uznać za bardzo naturalne.

W jakich przypadkach można poddać się zabiegowi przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Tłuszcz zgromadzony w ciele można wykorzystać na wiele sposobów. Do najpopularniejszych przeszczepów tkanki tłuszczowej zalicza się:

  • wypełnienie ust
  • wypełnienie zmarszczek i bruzd
  • wyrównywanie asymetrii
  • korekta opadającej skóry
  • wypełnienie blizn potrądzikowych oraz urazowych
  • modelowanie ud

Przygotowanie do zabiegu

Przeszczep tkanki tłuszczowej czyli tzw. lipotransfer poprzedzony jest konsultacją z chirurgiem. Podczas spotkania lekarz zadaje pytania dotyczące stanu zdrowia, może także zlecić niektóre badania. Pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia dotyczące np. odstawienia niektórych leków lub zaprzestania palenia papierosów na kilka dni przed zabiegiem. Zostaje informowany także o możliwości wystąpienia powikłań, bólu po zabiegu oraz spodziewanego efektu końcowego.

Na czym polega zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Operacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym jest liposukcja czyli odsysanie tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje jej nadmiar. Tłuszcz jest selekcjonowany i przygotowywany a następnie, z zastosowaniem specjalnej kaniuli, przeszczepiany w miejsce docelowe. Zastosowany rodzaj znieczulenia zależny jest od decyzji lekarza, stanu zdrowia pacjenta i indywidualnych wskazań, ale zwykle zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Szczególną odmianą zabiegów przeszczepu tłuszczu jest tzw. lipofilling.

Rekonwalescencja po zabiegu

Powrót do normalnego funkcjonowania możliwy jest już kilku dniach po operacji. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać dużego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli, słońca i sauny. Miejsca z których była pobrana tkanka tłuszczowa mogą przez jakiś czas być zasinione i lekko obrzęknięte. Całkowity efekt zabiegu jest widoczny już po kilku dniach.

Efekty

Przeszczep tkanki tłuszczowej pozostawia bardzo naturalny efekt wygładzenia, odmłodzenia i wypełnienia. Nie jest to jednak efekt całkowicie trwały. Tkanka tłuszczowa ma naturalną skłonność do absorpcji, a szybkość i ilość wchłoniętej tkanki zależy od indywidualnych cech organizmu. Zabieg po pewnym czasie trzeba powtórzyć.

Przeszczep tkanki tłuszczowej pozwala uzyskać bardzo naturalne efekty przy zminimalizowaniu ryzyka reakcji alergicznych. Jeżeli masz przekonanie, że ten rodzaj terapii jest przeznaczony dla Ciebie umów się na pierwszą wizytę konsultacyjną.  Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące operacji odpowie doktor Czopkiewicz.

Zadzwoń teraz.

Zadzwoń dzisiaj