Odsysanie tkanki tłuszczowej

Odsysanie tkanki tłuszczowej czyli liposukcja, to zabieg służący modelowaniu sylwetki. Zabieg polega na usunięciu tkanki tłuszczowej odkładającej się w nadmiarze w niektórych częściach ciała.

Liposukcja nie jest sposobem na walkę z otyłością, a jedynie metodą na wymodelowanie sylwetki i nadanie jej odpowiednich proporcji poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z  okolic ciała, gdzie sprawia to największy problem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabiegowi odsysania tkanki tłuszczowej mogą się poddać osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które chcą usunąć jej nadmiar z konkretnych partii ciała. Najczęściej zabieg ten przeprowadza się w okolicy brzucha, ud, bioder, pośladków, ale także podbródka, wewnętrznej strony kolan oraz pleców. Liposukcję stosuje się także w celu korekcji ginekomastii. Odsysanie tkanki tłuszczowej powinno służyć wymodelowaniu tych partii ciała, gdzie osiągnięcie pożądanego efektu metodami naturalnymi jest bardzo trudne.

Jak się przygotować do liposukcji?

Odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem operacyjnym, dlatego przed jego wykonaniem, konieczna jest konsultacja z lekarzem chirurgiem. Podczas spotkania lekarz będzie pytać o przebyte choroby, ogólny stan zdrowia i prawdopodobnie zleci przeprowadzenie niezbędnych badań.

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej przeprowadzany jest w znieczuleniu. W zależności od partii ciała oraz cech indywidualnych, chirurg w porozumieniu z anestezjologiem decyduje o rodzaju zastosowanego znieczulenia.

Jak przebiega zabieg odsysania tkanki tłuszczowej?

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej, to najprościej rzecz ujmując, wprowadzenie odpowiedniej kaniuli w problematyczne miejsce ciała i odessanie tłuszczu z pomocą ssaka wytwarzającego podciśnienie. Jednorazowo raczej nie odsysa się więcej niż 4 litry tłuszczu. Jest to dość bezpieczna metoda modelowania sylwetki, jednak jest ważne, aby stosować się ściśle do zaleceń chirurga.

Po wypisie potrzebna będzie Ci pomoc osoby towarzyszącej.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zwykle po zabiegu odsysania tłuszczu, pacjent zostaje wypisany do domu jeszcze tego samego dnia. W pewnych przypadkach pacjent może pozostać na miejscu dłużej. Przez pierwsze dni pacjent może odczuwać umiarkowany ból, który można opanować z pomocą zleconych przez lekarza środków farmakologicznych. Przez okres od 2 do 4 tygodni po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną odzież uciskową. Stosowanie się do tego zalecenia przyśpiesza proces obkurczania się skóry oraz zmniejszania obrzęków. Oczekiwane rezultaty rzadko są widoczne natychmiast po zabiegu. Pełne efekty można zaobserwować zwykle po około 4 tygodniach. Przez pierwszy miesiąc powinno się unikać intensywnej aktywności fizycznej.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu liposukcji – zadzwoń do nas:

 

Zadzwoń dzisiaj

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej to coraz popularniejszy sposób na radzenie sobie z kłopotliwymi elementami sylwetki. Jeśli czujesz, że to jedyny sposób na osiągnięcie wymarzonych rezultatów, zadzwoń i umów się na konsultację z lekarzem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.