Lifting twarzy

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który pozostawia trwały efekt odmładzający. Raz przeprowadzony  poprawia kontur twarzy i wygładza zmarszczki, a efekt utrzymuje się przez wiele lat.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liftingu twarzy?

Zabiegowi mogą  poddać się osoby ze znacznymi oznakami starzenia się skóry. Lifting twarzy świetnie sprawdza się w przypadku skóry zwiotczałej, obwisłej, która utraciła napięcie. Nie tylko wygładza zmarszczki, ale także przywraca twarzy pożądany owal, niwelując oznaki starzenia się spowodowane oddziaływaniem grawitacji. Zabieg raczej nie jest przeznaczony dla osób przed 40 roku życia, choć predyspozycje genetyczne lub nadmiar słońca mogą spowodować, że i w tym wieku skóra nie będzie już dostatecznie elastyczna. Poprawnie wykonany lifting twarzy odejmuje lat i dodaje twarzy świeżości.

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszym krokiem przed liftingiem twarzy jest konsultacja z lekarzem chirurgiem, który kwalifikując pacjenta do zabiegu, przedstawi wszystkie wskazania oraz ryzyka związane z zabiegiem. Celem konsultacji jest także poznanie oczekiwań pacjentki oraz przedstawienie wizji realnych efektów. Przed liftingiem lekarz prawdopodobnie zleci wykonanie podstawowych badań. Bezpośrednio przed  operacją nie należy opalać twarzy ani i korzystać z solarium Lekarz może zalecić zrezygnowanie z przyjmowania niektórych leków.

W trakcie zabiegu

Operacja polega na wykonaniu drobnych nacięć i likwidacji nadmiaru skóry. Nacięcia są robione w mało widocznych miejscach, dzięki czemu po wygojeniu nie pozostawiają dostrzegalnych śladów. Zastosowany rodzaj znieczulenia zależny jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Może to być znieczulenie ogólne lub dożylne.

Po liftingu twarzy

Po zabiegu zazwyczaj niezbędna jest jednodniowa hospitalizacja. Jeśli po operacji wszystko jest w porządku, pacjent w kolejnej dobie wypisywany jest do domu. Przez pierwsze dni twarz nie wygląda jeszcze tak jak powinna. Występuje sporo obrzęków i opuchlizna, co jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Opatrunki oraz szwy ściągane są zwykle po około 7 dniach od operacji. Całkowity efekt widoczny jest po około 4 tygodniach.

Z estetycznego punktu widzenia liftnig twarzy ma wiele zalet. Jest to trwały sposób na odmłodzenie. Skóra jest napięta, bardziej elastyczna a twarz odzyskuje dawny owal. Za lepszym wyglądem, często idzie też lepsze samopoczucie. Osoby, które poddały się liftingowi, zwykle lepiej czują się w swojej skórze, przez co często są także pewniejsze siebie.

Jeśli rozważasz poddanie się temu zabiegowi, zapraszamy na konsultację podczas której doktor Krzysztof Czopkiewicz oceni stan skóry i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

 

Zadzwoń dzisiaj