Ginekologia korekcyjna

Ginekologia korekcyjna to dziedzina chirurgii plastycznej, dzięki której można poprawić wygląd oraz funkcję zewnętrznych narządów płciowych. Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi, dzięki którym w znacznym stopniu mogą poprawić jakość swojego życia. Najczęściej wykonywana operacją z zakresu ginekologii korekcyjnej jest labioplastyka czyli plastyka warg sromowych.

Jakie są wskazania do operacji?

Ginekologia korekcyjna najczęściej pomaga kobietom, które cierpią  z powodu defektów spowodowanych dużą ilością porodów lub wrodzonymi wadami anatomicznymi. Wady te często nie tylko stanowią problem estetyczny, ale także przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu lub sprawiają kobiecie ból. Najczęściej operowane obszary to wargi sromowe mniejsze i większe. Zabieg może pomóc kobietom, które cierpią na dziedziczny przerost warg sromowych,  doznały defektów na wskutek porodów lub wypadku. Zabiegom poddają się zarówno kobiety młode jak i dojrzałe.

Przygotowania do zabiegu

Jeśli uważasz, że zabieg ginekologii korekcyjnej jest Ci potrzebny – umów się na konsultację z lekarzem chirurgiem. Jest to pierwszy krok do operacji. Lekarz podczas spotkania oceni rodzaj defektu i przedstawi możliwości korekty. Podczas konsultacji, chirurg zapyta także o przebyte choroby i stan zdrowia. Być może zleci dodatkowe badania lub wizytę u lekarza specjalisty.

Przebieg operacji

Zabieg w większości wypadków wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 godziny. Jeśli w trakcie doby po zabiegu nie występują niepokojące objawy, pacjentka wypisywana jest do domu. Szczegóły dotyczące operacji oraz ostateczny wygląd narządów, ustalany jest  indywidualnie.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu, pacjentka może odczuwać ból lub dyskomfort. To stan normalny, który można złagodzić poprzez przyjmując doustne środki przeciwbólowe. Szwy jakie stosuje się przy plastyce narządów płciowych są rozpuszczalne, a pacjentka przychodzi na wizytę kontrolną mniej więcej tydzień po operacji. Proces gojenia obrzęków i ran trwa około tygodnia. Najczęściej w czasie od 4 do 8 tygodni proces rekonwalescencji można uznać za zakończony, a kobieta może powrócić do życia seksualnego.

Plastyka zewnętrznych narządów płciowych jest dziś dość popularnym zabiegiem. Wiele kobiet cierpiąc z powodu defektu w tych okolicach, poddaje się zabiegowi, co znacznie poprawia jakość życia seksualnego oraz codzienne funkcjonowanie.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz więcej informacji na temat ginekologii korekcyjnej zadzwoń:

TELEFON - +48 505 221 035