Zabiegi odmładzające kobiece narządy płciowe. Jak przygotować się do konsultacji?

Zabiegi i operacje, których zadaniem jest poprawienie wyglądu i funkcjonalności kobiecych, zewnętrznych narządów płciowych to coraz popularniejsza procedura. Być może jeszcze nikt wprost nie opowiada o poddaniu się tego rodzaju operacji, nie mniej coraz więcej kobiet ceni sobie możliwość poprawienia wyglądu tych części ciała i zwiększenia komfortu zarówno fizycznego i psychicznego. Zabiegi odmładzające kobiece narządy płciowe – to co warto wiedzieć i o o zapytać chirurga podczas konsultacji przed zabiegiem.

Zmiany w wyglądzie zewnętrznych narządów płciowych mogą być spowodowane wieloma czynnikami, np. ciążą, upływającym czasem, porodami czy genetyką. W wielu przypadkach jest to nie tylko problem estetyczny, ale także medyczny, ponieważ znacznie obniża satysfakcję ze współżycia oraz utrudnia takie aktywności jak jazda na rowerze czy bieganie. Zabiegi odmładzające kobiece narządy płciowe możemy podzielić na dwa główne typy: chirurgiczne oraz niechirurgiczne. Do tych pierwszych zaliczyć możemy m.in. operację zmniejszenia warg sromowych mniejszych (labioplastyka), poprawienie wiotkości pochwy, usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry z okolicy wzgórka łonowego czy zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Nieoperacyjne sposoby na odmłodzenie zewnętrznych narządów płciowych to m.in. odmładzanie laserem lub falami radiowymi. Rodzaj zabiegu dostosowany jest do oczekiwanych efektów oraz preferencji pacjentki. Nie każda kobieta chce poddać się chirurgicznej interwencji nawet za cenę mniej spektakularnych efektów. Zanim wybierzesz się na konsultację, przygotuj sobie zagadnienia, o które chciałabyś zapytać. Oprócz tego, nie zapomnij o omówieniu takich kwestii jak:

Reklama

Do jakiego rodzaju procedury się kwalifikuję?

To pozwoli na dobranie jak najlepszego rozwiązania do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli nastawiasz się na zabieg laserowy, ale Twój lekarz sugeruje, że efekty będą dużo lepsze po chirurgicznej interwencji – postaraj się przynajmniej rozważyć tę opcję. Podobnie w przeciwnej sytuacji: chirurg może uznać, ze w Twoim wypadku operacja chirurgiczna nie jest konieczna i wystarczy seria zabiegów z laserem. Idź na konsultację z otwartą głową, słuchaj sugestii i podejmij decyzję wcześniej poznając wszystkie dostępne opcje.

Jak zostanie przeprowadzony zabieg?

Wiadomo, że jak osoba, która nie jest zawodowym chirurgiem, nie posiadasz rozległej wiedzy o anatomii człowieka. Doświadczony chirurg plastyk potrafi w taki sposób wytłumaczyć przebieg operacji, aby pacjent dokładnie rozumiał co będzie działo się z jego ciałem. Wyobraźnia działa u każdego pacjenta, a wiedza pozwala się przygotować i oswoić z planowanymi zmianami.

Jak długo potrwa rekonwalescencja?

Czas rekonwalescencji uzależniony jest od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych skłonności. Warto jednak dopytać o zakładany czas potrzebny na powrót do zdrowia. To pomoże Ci złagodzić stres a przede wszystkim, przygotować się do tego czasu. Pamiętaj, że będzie potrzebne Ci kilka dni wolnego od pracy oraz ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego.

Jakie zagrożenia wynikają z poddania się operacji?

Powtarzamy do znudzenia: każda interwencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem powstania niepożądanych powikłań. Choć dziś procedury są znacznie bezpieczniejsze, warto zdawać sobie ryzyko z potencjalnych zagrożeń i z tą świadomością podjąć decyzję.

Jak będzie wyglądał ostateczny efekt?

To bardzo ważne, aby skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Zapytaj chirurga o ostateczne efekty i dopiero później zdecyduj czy są dla Ciebie wystarczająco satysfakcjonujące. Nie przywiązuj się do swoich wyobrażeń o efektach, bo możesz się rozczarować. Zdrowe podejście do efektów operacji to jeden z warunków zadowolenia z efektów finalnych.

Powiązane wpisy