Zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia, również nasza skóra. Zmęczona, przesuszona i spragniona słońca to świetna okazja, by wykonać zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę. Zima nie sprzyja pięknej cerze. Niskie temperatury oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że staje się ona szorstka i matowa oraz traci nawilżenie i elastyczność. Skutecznie radzi sobie z tym problemem medycyna estetyczna i jej zabiegi. Warto zatem dowiedzieć się, które z nich mogą być zbawienne dla naszej skóry w okresie wiosennym. Sprawdźmy to!

Zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę – dlaczego?

Skóra po zimie potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i zastrzyku odżywczego, dzięki któremu stanie się piękniejsza oraz bardziej odżywiona. Dodatkowo na stan cery ma również wpływ to, co spożywamy, a zimą najczęściej jemy mniej warzyw i owoców, dlatego też stan naszej skóry pogarsza się. To powoduje, że na początku wiosny nasza cera staje się niedotleniona, przesuszona, pozbawiona jędrności, co w efekcie prowadzi do tego, że wygląda starzej. Poddanie się zabiegom medycyny estetycznej na wiosnę ma również wiele zalet wynikających z czysto organizacyjnych kwestii. W przypadku większości zabiegów istotna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym w okresie rekonwalescencji. Wiosną nie jest ono tak silne, dzięki czemu nie jesteśmy tak bardzo narażeni na skutki uboczne zabiegów. Ponadto, często zależy nam na efektach latem, co oznacza, że zabiegi należy odpowiednio rozłożyć w czasie. Podpowiadamy, z jakich procedur warto skorzystać wiosną. 

Reklama

Skuteczne oczyszczenie, czyli mikrodermabrazja

Usunięcie zrogowaciałego naskórka nada skórze świeży wygląd i pomoże pozbyć się nieestetycznych zaskórników. Tradycyjne peelingu, które można znaleźć w drogeriach, nie złuszczą naskórka na tyle skutecznie, jak dzieje się to w przypadku procedur wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka. Głębokość złuszczania kontroluje się poprzez regulację przepływu podciśnienia kryształków. Sam zabieg jest bezbolesny i nie utrudnia wykonywania codziennych czynności. 

Zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę mezoterapia 

To jedna z najczęściej wykonywanych procedur w ramach zestawu zabiegów medycyny estetycznej na wiosnę. Wpływa przede wszystkim na odbudowę struktury skóry, jej skuteczne odżywienie i regenerację, jak również na poprawę napięcia i elastyczności. Preparaty używane podczas mezoterapii zawierają kwas hialuronowy, a także zestawy witamin i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowej regeneracji skóry. 

Podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę są wykonywane często i przynoszą wiele pozytywnych efektów. Aby skóra prezentowała się nienagannie, warto zdecydować się na ich wykonanie. 

Powiązane wpisy