Brazylijskie podnoszenie pośladków – czego spodziewać się po operacji?

Transfer własnego tłuszczu jest stosunkowo nowym działaniem w chirurgii plastycznej, jednak zyskującym ogromną popularność. Własny tłuszcz można wykorzystać zarówno do odmładzania, jak i poprawiania proporcji ciała. Jednym z najpopularniejszych zabiegów z użyciem odessanej tkanki tłuszczowej jest powiększanie pośladków. Zabieg przynosi korzyści dwojakiego rodzaju: usuwa tkankę tłuszczową z miejsc, gdzie jest jej za dużo i nadaje krągłości pośladkom, które zyskują nowy, kobiecy kształt.

Jak działa zabieg brazylijskiego podnoszenia pośladków?

Dla pacjenta ważne jest zrozumienie jak działa zabieg i czym różni się od innych operacji plastycznych. Transfer własnego tłuszczu możemy podzielić na dwa zasadnicze etapy. Pierwszy z nich to liposukcja. Tkanka tłuszczowa pacjenta zostaje pobrana z miejsc gdzie jest go za dużo. Pobrany materiał zostaje oczyszczany i spreparowany w odpowiednim urządzeniu. Drugi etap do aplikacja tłuszczu w pośladki z pomocą igły. Tkanka tłuszczowa jest materiałem biokompatybilnym. Oznacza to, że jest bezpieczny i nie wywoła reakcji alergicznej. Z drugiej strony, część wprowadzonego materiału zostanie zwyczajnie wchłonięta przez organizm pacjentki. Należy liczyć się z tym, że około 30% tłuszczu zostanie ulegnie rozpadowi.

Co zrobić, aby jak największa ilość tłuszczu pozostała na swoim miejscu?

1. Odpowiednio się odżywiaj

Nie jest to czas na liczenie kalorii ani „małe grzeszki”. Dieta powinna być zbilansowana i bogata w składniki odżywcze oraz witaminy. Ważna częścią codziennych posiłków są zdrowe tłuszcze: oleje nierafinowane, awokado, tłuste ryby i orzechy. Niedozwolone są fast foody, niezdrowe przekąski i słodzone, gazowane napoje.

2. Unikaj siadania przed jakiś czas

Przez pierwsze dwa tygodnie, nie powinnaś w ogóle siadać ani spać na plecach. Możesz spać na brzuchu lu boku. Bezpiecznie będzie obłożyć się na noc poduszkami, aby mieć pewność, że nie uciskasz pośladków. W kolejnych tygodniach siadanie należy mocno ograniczyć, jednak stopniowo, na miękkim podłożu można wybierać pozycję siedzącą.

3. Odpowiednie ubranie

Chirurg może Cię wysłać do domu w odpowiednim ubraniu uciskowym. Podczas konsultacji porozmawiaj ze specjalistą, jak powinnaś się ubierać po zabiegu. W tym czasie lepiej unikać bardzo obcisłych ubrań, wykonanych z syntetycznych materiałów. Nie powinnaś także porzucać noszenia ubrania uciskowego bez konsultacji ze swoim chirurgiem plastykiem.

4. Unikaj intensywnych ćwiczeń przez jakiś czas po zabiegu

Powrót do codziennej aktywności powinien być na bieżąco ustalany ze specjalistą. Drobna aktywność pomoże zmniejszyć obrzęk, jednak na początek ogranicz się do spacerów po mieszkaniu. Przez około 6 tygodni lepiej unikać forsujących ćwiczeń na siłowni. Po tym czasie najczęściej można już wrócić do codziennej aktywności, jednak lepiej aby chirurg plastyk potwierdził taką możliwość.

5. Utrzymuj stabilna wagę

Wahania rzędu dwóch kilogramów są zupełnie normalne i nie ma powodów do obaw. Większe wahania wago mogą wpłynąć na efekty zabiegu, dlatego zanim się na niego zdecydujesz, powinnaś mieć pewność, że utrzymasz stabilną wagę. Zabieg powiększenia pośladków często motywuje kobiety do dbania o ciało w większym stopniu niż przed operacją. Zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i zdrowa dieta pomagają w utrzymaniu optymalnych efektów operacji.

Alternatywą dla brazylijskiego powiększania pośladków jest zastosowanie silikonowych implantów. Podczas konsultacji dowiesz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twojej sytuacji. Wybierz kompetentnego i doświadczonego chirurga plastyka i miej otwartą głowę. Wtedy jest duża szansa na to, że efekty zabiegu któremu się poddasz, będą wysoce satysfakcjonujące.